FutbolKöşe Yazıları

Yine hüsran

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

(SAKARYASPOR.ONLINE / Editörün Yorumu)

Sakaryaspor hemen hemen her sezon olduğu gibi bu senede değişime gitti, ama bu değişim yine olumlu başlamadı.

Önce başkan değişti ardından hoca ve kadro, umutlar yine dağıtıldı, birlik beraberlik mesajları verildi. Sonrasında primler maç başları derken bir türlü sahanın içine adapte olamayan bir takım olduk. Şu bir gerçekki Sakaryaspor’u takım yapan özelliklerden biri taraftarı.

Onlar yoksa takım yarım ve eksik kalıyor. Saha içine dönersek ciddi bir problem var gibi duruyor ve bu sorun önce belirlenip ardından çözülmezse bize yine hüsran gözükecek. Sahada sanki benim burada ne işim var ben ne yapıyorum diyen isimler var gibi, zora ki sahaya çıkmış gibi.

İsim isim eleştirmek ya da öneri vermek kolay ancak zor olan bu sorunu eşit şekilde paylaşıp çözmek. Ancak 4 haftayı geride bırakmışken tek bir olumlu adım göremedik. Rakip yatmaya gelmiş, hakem gereksiz oyunu kesiyor gibi bahanelere sığınmak bizim işimiz değil, gerçi bu bahaneler ilk defa olmuyor ve son kez de olmayacak.

Çünkü bizim ismimiz var hemen hemen her rakip önce oynatmamaya ve oyunumuzu bozmaya, oyunu kesmeye çalışıyor ve bunu tüm lig boyunca yapacaklar. İşte bizim iyi bir takım olup olmamamız burada ortaya çıkıyor, maalesef bizim bir oyun planımız yok, yetenekli isimler biraz da şansları yanında olunca iş yapacakta biz kazanacağız ama tutmazsa sıradan bir takım oluyoruz.

Bunlar başlıca sorunlar ancak bunları çözecek olanda hoca ve ekibi ancak onlarda pek umutlu değil gibi, umut dağıtsalarda.

(Sakaryaspor Online)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu