Futbol

Üzerine yıldırım düşen 16 yaşındaki genç futbolcu yeşil sahalara geri döndü

Rusya'nın Znamya Truda ekibinde, topa vurduğu sırada üzerine yıldırım düşen 16 yaşındaki genç futbolcu, tedavisinin ardındna tekrar yeşil sahalara geri döndü. Kulübü Znamya Truda da futbolcusunu yalnız bırakmadı.

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Rus ekibi Znamya Truda’da oynayan Ivan Zaborsky’nin, iki hafta önce sahada top oynarken üzerine yıldırım düşmüştü. 16 yaşındaki genç futbolcu iki haftalık tedavi sürecinin ardından yeşil sahalara geri döndü. Boynundaki yara izlerinin nedeni ise belli oldu.

Komaya girdiği öğrenilmişti

Genç futbolcunun yaşananların ardından hastanede komaya girdiği öğrenildi. Yaşam mücadelesini atlatan futbolcunun arkadaşı, yaptığı açıklamada “Bilincini yeniden kazandı. Ancak güçlü ve acı verici şok nedeniyle komaya sokulması gerekmişti. Şimşek boynuna çarptı ve oradaki kolyesi nedeniyle bir yara izi oluşmuştu ve akciğeri de hasar gördü” dedi. Oyuncunun kız kardeşi Karina Zaborovskaya ise “Adeta yeniden doğdu, hâlâ yaşananları idrak edemiyorum” dedi.

Sağlık sorunu devam ediyor

Oyuncunun dün yaptığı antrenmanda iki dakika nefessiz kaldığı öğrenildi. Fakat antrenörlerin Zaborsky’e kalp masajı ve suni teneffüs yaptı. Genç futbolcunun bu son yaşananların ardından durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Futbolcusu olduğu FC Znamya Truda kulübü ise futbolcuya moral olması açısından oyuncuyla yeni sözleşme imzaladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu