Diğer Sporlar

Ukraynalı yüzme antrenörü Morozova iki saat kaldığı enkaz altından sağ çıkarıldı

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Ukrayna Yüzme Ulusal Ekibi antrenörü Aiyna Morozova, istekli olarak çalıştığı binaya yapılan füze saldırısı sonucu iki saat boyunca kaldığı enkaz altından kurtarıldı.

Toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda çığlıklarını duyan bir istekli tarafından kurtarıldığını belirten Morozova, “Bu benim ülkem ve kenarda durmaya niyetim yok. Harkiv’deki bölgesel savunma karargahının birinci katında askerlere istekli olarak yemek hazırlıyordum. Bir anda bir füze isabet etti. İki saat boyunca enkaz altında kaldım. Bildiğim tüm lisanlarda rabbe dua ettim. Hareket edemiyor ve ağlıyordum. Canlı diri gömülü formda öleceğimi düşündüm.” yorumunu yaptı.

Morozova, Ukrayna Yüzme Federasyonuna gönderdiği e-postada ise yaralarını gösteren bir fotoğrafa yer vererek “Hayattayım, kısmen inançtayım ve çok üzgünüm.” tabirini kullandı.

Kaynak: A Spor

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu