Futbol

Ukraynalı futbol ekipleri ülkelerine Antalya’dan takviye verdi!

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla ülkelerine dönemeyip Antalya’da kalan 7 futbol grubunun oyuncu ve teknik takımları bir ortaya gelerek, ‘Savaşa hayır’ bildirisi verdi. İdman aletleriyle saha ortasına İngilizce ‘Savaşa Hayır’ yazan oyuncular “Yaşasın Ukrayna, kahramanlarımız yaşasın” sloganı attı.

Kamp devrinde Ukrayna’dan Antalya’ya gelen 2’nci Lig kadroları Niva Vinnitsa, Peremoga Dnipro, FC Podillya Khmelnytskyi, 1’inci Lig kadrolarından FC Ahrobiznes Volochysk, FC Obolon Kyiv ve Ukrayna Üstün Lig kadrolarından Karpaty Lviv, Rusya’nın saldırısı sonrası ülkelerine dönmeyerek, Serik ilçesi Belek bölgesinde kamp yaptıkları otelden ayrılmadı. 2’nci Lig ekiplerinden Epicenter ise kamp için geldiği Antalya’da havalimanına inince, savaşın başladığını öğrendi.

ALANA ‘SAVAŞA HAYIR’ YAZISI

Kaldıkları otelin idman alanında ülkelerine dayanak ve moral vermek için bir ortaya gelen 7 gruptan yaklaşık 200 oyuncu ve yönetici, İngilizce ve Rusça ‘Savaşa Hayır’ bildirisi verdi. Rusça “Yaşasın Ukrayna, kahramanlarımız yaşasın” sloganı atan oyuncular, birbirlerine sarılarak dayanak oldu. İdmanda kullanılan çanaklarla yeşil saha üzerine İngilizce ‘Savaşa Hayır’ yazıldı.

‘BARIŞIN SAĞLANMASINI İSTİYORUZ’

Peremoga Dnipro ekibinden Anton Kich, “Biz çok müthiş durumdayız. Ülkemizde savaş var. Ülkemizi koruyan askerlerimize moral olsun diye toplandık. Savaşın bir an evvel bitmesini istiyoruz. Savaşa hayır” dedi. Ukrayna askerlerine teşekkür eden FC Podillya Khmelnytskyi ekibinden Vitali Kostishin, “Bu savaşın bir an evvel durmasını, barışın sağlanmasını istiyoruz” dedi.

Karpaty Lviv ekibinden Andriy Klumok, “Rusya Federasyonu’nun yaptığını şiddetle kınıyoruz. Ülkemizi koruyan askerlere teşekkür ediyor, savaşa hayır diyorum” diye konuştu.

Askerlerine ve cumhurbaşkanlarına teşekkür eden Epicenter kadrosundan Andriy Melnik, savaşın durmasını istediklerini belirtti. FC Ahrobiznes Volochysk ekibinden Aleksandr Çijevskiy, “Takım olarak biz de savaşa hayır diyoruz. Kızlarımıza, erkeklerimize, savaşa katılan herkese teşekkür ederim. Katiyetle savaş istemiyoruz. 21’inci yüzyılda Avrupa’nın ortasında savaş olması çok makus bir şey. Yasın Ukrayna, kahramanlarımız sağ olsun” dedi. Niva Vinnitsa ekibi ismine konuşan Oleksii Svirida, “Savaşa hayır diyoruz. Bir an evvel savaşın bitmesini istiyoruz. Yaşasın Ukrayna” diye konuştu.

Kaynak: A Spor

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu