UEFA, bünyesine üye tüm ülkelerdeki yerel lig ve kupa müsabakaları hakkında tavsiye kararında bulundu.

UEFA, tavsiye kararı alınan toplantıda UEFA’ya üye olan tüm liglerin ve kupa müsabakalarının oynanarak tamamlanması konusunda tavsiye kararında bulundu. Perşembe günü yapılan UEFA Yönetim Kurulu toplantısının ardından alınan kararların açıklanması bekleniyor.

UEFA liglerin oynanarak sona erdirilmesinden yana

UEFA’nın, tavsiye kararlarının görüşüldüğü toplantıda liglerin ve kupa müsabakalarının oynanarak bitirilmesi görüşünde olduğu bildirildi. Perşembe günü alınan kararlara açıklık getirileceği açıklandı.

UEFA tartışmalara son noktayı koydu, yönetim kurulu toplantısı bekleniyor

Bir çok ligde tartışmalara neden olan konulardan birisi ise liglerin tamamlanması mı, yoksa mevcut sıralamanın tescil edilerek şampiyonun ilan edilmesi mi hususunda görüş ayrılıklarına düşülmüştü. UEFA, video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantıda yerel liglerin ve kupa mücadelelerinin tamamlanması hususunda verdiği ortak tavsiye kararıyla tartışmalara son noktayı koydu.

55 ülke federasyonu yöneticisinin görüşleri alındı

UEFA’nın Perşembe günü yönetim kurulu toplantısının ardından alınan tavsiye kararının netlik kazanması bekleniyor. 55 ülke federasyonu ile yapılan toplu video görüşmesinde “liglerin ve kupa müsabakalarının oynanarak bitirilmesi” hususunda ortak görüşte olunduğu öğrenildi.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments