UEFA, bu sezonun ve gelecek sezonun Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi müsabakalarına ilişkin kararlar aldı. Karşılaşmalar, Covid-19 salgını nedeniyle Mart ayında askıya alınmıştı.

Bunlardan biri de Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin Lizbon’da oynanmasına karar verildi. Ayrıca Avrupa kupalarının, Portekiz ve Almanya’daki şehirlerde “son sekiz” formatında tamamlanması kararlaştırıldı.

Şampiyonlar Ligi, 7 ve 8 Ağustos’ta oynanacak son 16 turunun rövanş karşılaşmaları ile devam edecek. UEFA, maçların ev sahibi takımların stadlarında mı yoksa belirli bir şehrin stadında mı oynanacağına ilişkin bir karar açıklamadı.

Son 16 turunun tamamlanmasının ardından son sekiz formatına göre rövanş karşılaşmaları olmadan, tek ayaklı oynanacak. Bu sene ki final karşılaşması 23 Ağustos’ta Portekiz’in başkenti Lizbon’da oynanacak.

İstanbul oynanması beklenen 2020 Şampiyonlar Ligi, bu sezon Lizbon’da oynanacak. 2021 Finali ise İstanbul’a kaydırıldı.

UEFA Avrupa Ligi’nde son 16 turu maçları 5-6 Ağustos’ta oynanacak. Inter-Getafe ve Sevilla-Roma karşılaşmaları tek maç olarak oynanacak.

UEFA’nın, Avrupa Ligi için ilk karşılaşması daha önce oynanmış olan maçların ev sahibi takımın stadyumunda mı yoksa Almanya’da tarafsız bir stadyumda mı yapılacağı konusuna dair karar vermesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz