UEFA yönetim kurulu toplandı. Toplantıda, yerel lig ve kupa müsabakalarının Ağustos’a kadar bitirilmesi talep edildi. Salı günü 55 ülke federasyonu ile yapılan görüşmede de bu tavsiye kararı alınmıştı.

55 ülke federasyonu ile yapılan görüşmede neler olmuştu?

UEFA, bünyesine üye tüm ülkelerdeki yerel lig ve kupa müsabakaları hakkında tavsiye kararında bulundu.
UEFA, tavsiye kararı alınan toplantıda UEFA’ya üye olan tüm liglerin ve kupa müsabakalarının oynanarak tamamlanması konusunda tavsiye kararında bulundu. Perşembe günü yapılan UEFA Yönetim Kurulu toplantısının ardından alınan kararların açıklanması bekleniyor.

UEFA’nın, tavsiye kararlarının görüşüldüğü toplantıda liglerin ve kupa müsabakalarının oynanarak bitirilmesi görüşünde olduğu bildirildi. Perşembe günü alınan kararlara açıklık getirileceği açıklandı.

Bir çok ligde tartışmalara neden olan konulardan birisi ise liglerin tamamlanması mı, yoksa mevcut sıralamanın tescil edilerek şampiyonun ilan edilmesi mi hususunda görüş ayrılıklarına düşülmüştü. UEFA, video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantıda yerel liglerin ve kupa mücadelelerinin tamamlanması hususunda verdiği ortak tavsiye kararıyla tartışmalara son noktayı koydu.

UEFA’nın Perşembe günü yönetim kurulu toplantısının ardından alınan tavsiye kararının netlik kazanması bekleniyor. 55 ülke federasyonu ile yapılan toplu video görüşmesinde “liglerin ve kupa müsabakalarının oynanarak bitirilmesi” hususunda ortak görüşte olunduğu öğrenildi.

Bir Cevap Yazın