Trabzonspor’da transfer çalışmaları devam ediyor. Abdullah Avcı’nın bir yıldız transferi isteği üzerine Slovak yıldız Marek Hamsik ile resmen anlaşan bordo-mavili yönetim, yıldız için imza töreni düzenledi. Hamsik için Trabzon Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde imza töreni düzenlendi. İmza törenine Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu da katılım sağladı.

“Hocamızın istediği bir transferdi”

İmza töreninde konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, transfere dair değerlendirmelerde bulundu. Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın istediği bir oyuncu olduğunu ifade ederek, “Önemli bir transfer. Her zaman söylediğimi tekrar ediyorum, Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’nın kadromuzda görmek istediği bir oyuncuydu. Transfer süreci pek de sıkıntılı geçmedi. Çünkü kendisi sadece ve sadece futbol oynamayı, başarıyı hedefleyen ve Napoli’de yaşamış olduğu o süreci yaşayabilecek bir takıma gelmek isteyen bir oyuncuydu. Kendisi bizim eski oyuncumuz ve şu anda Parma’da oynayan Juraj Kucka’dan Trabzonspor hakkında çok detaylı bilgi edindi.”

“Aile bizim için daha önemli”

Ailenin daha önemli olduğunun altını çizen Başkan Ağaoğlu, “Önemli bir oyuncuyu transfer etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kendisi de bunu ifade etti, büyük bir camiaya ve büyük bir aileye geldiğini söyledi. Biz büyük bir aileyiz. Trabzonspor yapısı itibariyle Süper Lig’deki diğer kulüplerden biraz daha farklı bir kulüp. Aile bizim için önemli, futbolcular bizim için değerlilerimiz ancak futbolcularımızın eşleri bizim için daha değerli. Önemli bir ailenin parçası oldular. Ben oynayacağımız sezon için pek bir şey söylemek istemiyorum çünkü Marek bu konuda hepimizden daha büyük bir bilinç içerisinde. Hem benim hem de Marek’in ifadelerinden de anlaşılacağı üzere oyuncular ve kulüp birbirine her safhada açık ve dürüst davrandıkları takdirde işler çok daha farklı bir platformda ve sağlıklı olarak yürüyor.” ifadelerini kullandı.

“Marek Hamsik, futbol oynamaya arzulu olduğundan problemsiz bir transfer oldu”

Başkan Ağaoğlu, transfer sürecine dair de konuştu. Ağaoğlu, “Marek’in futbol oynama arzusu, büyük bir takımda olan ve hedefleri olan bir takımda oynama arzusu bu transferi çok kısa sürede problemsiz olarak gerçekleşmesini sağladı. Bu bağlamda emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Hamsik: “Trabzon’da tutkuyu hissettim, taraftarın karşısına çıkmak için sabırsızlanıyorum”

“Öncelikle çok teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Burada olduğum için çok mutluyum. Transfer sürecimde Trabzonspor çok dürüst bir süreç yürüttü, hiçbir sorun yaşamadık. Çok açık ve net bir biçimde bir süreç yaşadık. Benim için de en doğrusu ve en iyisi olan buydu. Çünkü EURO 2020’ye katıldığımda milli takımla birlikte o süreçte kafamın sadece sahaya odaklanmasını ve sonrasında Trabzonspor için gelecek sezonda neler yapabileceğimi düşünmeliydim. Bu transfer süreci çok hızlı ve hep istediğim gibi çok dürüst bir şekilde gerçekleşti. Umuyorum ki birlikte harika bir sezon geçireceğiz. Trabzon’da geldiğim ilk günden beri burada da Napoli’de olduğu gibi insanların takımlarına ve futbola olan tutkularını görebilme fırsatı buldum. Aslında futbol da tam olarak budur. Futbolda taraftarların tezahüratlarını duyabilmek ve onları hissedebilmektir en büyük tutku. Ben de bunu Trabzon’da yaşayacağımdan eminim. Geldiğim ilk andan itibaren Trabzon’da bu tutkuyu hissettim ve stadyumda taraftarlarımızın tezahüratlarını duymak için sabırsızlanıyorum.”

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu son olarak Marek Hamsik’ten 300 bin forma kampanyasına destek olması için kendisinden 5 bin forma satın alma sözü aldı.

Bir Cevap Yazın