Futbol

TFF’nin yıllık toplam 918 milyon TL’lik harcaması tepkilere neden oldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bugün yaptığı Genel Kurul'da mali giderlerini açıkladı. 31 Mayıs 2019-1 Haziran 2020 arasındaki büro giderleri ve toplam gider tepkilere neden oldu.

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF Yönetim Kurulu üyeleri, UEFA ve FIFA temsilcileri ile kulüp yöneticileri katıldığı Genel Kurul’da belirlenen gündem maddesi ve bazı kulüplerdeki delege değişiklikleriyle ilgili önerge, oy birliğiyle kabul edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bugün gerçekleştirdiği Genel Kurul’da Yönetim Kurulu mali anlamda ibra edildi. Sosyal medyada TFF’nin 31 Mayıs 2019-1 Haziran 2020 tarihleri arasında yaptığı harcamalar açıklandı. Sosyal medyada bir çok kullanıcı, Federasyonun yaptığı 918 milyon TL’lik harcamayı eleştirdi.

Yıllık 918 Milyon TL harcama

TFF’nin yaptığı Genel Kurul’da ibra edilen finansal tablosundaki 126 milyon TL’lik büro gideri de tepkilere neden olan bir başka konu oldu.

Federasyonun yıllık harcaması, Süper Lig’in üç büyüklerinin harcama limitini aşıyor

Yeni sezon için açılan transfer tahtasının ardından TFF, Süper Lig ekiplerinin harcama limitlerini açıklamıştı. Fenerbahçe Kulübü bu harcama limitlerine karşı çıkmış, limit yetersizliğine rağmen transferlerini açıklamaya başlamıştı.

TFF’nin yıllık harcaması = 918 milyon 932 bin 289 TL

Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin toplam harcama limiti = 842 milyon 670 bin 827 TL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu