Futbol

TFF’den seyirci kararı! HES kodu ve 12 yaş hududu…

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Yapılan açıklama şu halde:

Bilim Heyeti Toplantısı sonrası, Sıhhat Bakanımızın açıklamalarında da belirttiği değişiklikler çerçevesinde;

1. TFF karşılaşmalarına HES sorgulaması yapılmadan seyirci alınacaktır. Bu değişiklik ile birlikte stadyumlarda uygulanmakta olan 12 yaş sonu da kaldırılmıştır.

2. Kırmızı alandaki vazifeliler, sportmenler ile kulüp çalışanlarının Covid-19 sıhhat önlemleri ve uygulamaları sorumluluğu, bugünden itibaren ilgili kulüp yetkilileri ile sıhhat gruplarına devredilmiştir. Bu sebeple artık karşılaşmalarda Sıhhat Önlemleri Kontrolörleri (STK) görevlendirilmeyecektir.

3. Bu gelişmeler ışığı altında grup hekimlerinin karşılaşma öncesi yapılan karşılaşma tertip toplantısına katılma mecburiliği da kaldırılmıştır.

TFF Sıhhat Konseyi olarak ülkemizin Covid-19 ile gayretine önderlik eden ve Türk futbolunun her daim yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, tüm teknik ve teknolojik imkânları ile bilgi paylaşımı ve dayanakları sayesinde sürecin aksaksız yönetilmesini sağlayan başta Sayın Sıhhat Bakanımız olmak üzere tüm Bakanlık yetkililerine, karşılaşmaların oynanmasına katkıda bulunan başka tüm Bakanlarımız ve yetkililere, pandeminin başlamasından bugüne kadar Covid-19 Sıhhat Önlemleri ve Uygulamaları sürecinde, pandemi sebebiyle futbolumuzun marka pahasına ziyan gelmeden, adil müsabaka ortamı zedelenmeden ve büyük sıhhat problemleri yaşanmadan karşılaşmaların devam etmesi için gayret harcayan kıymetli kulüplerimizin vefakâr sıhhat gruplarına, her etapta yanımızda olan ve destekçimiz olan Sayın TFF Liderimiz ve İdare Konseyimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Pandeminin bitmediği şuuru ile çalışmalarımıza devam ederken, tüm kamuoyuna Covid-19’dan uzak sağlıklı günler diliyoruz.

TFF Sıhhat Heyeti

Kaynak: A Spor

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu