Diğer Sporlar

Svitolina’dan Rus atlete tepki! Turnuvadan çekildi

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Ukraynalı tenisçi Elina Svitolina, birinci çeşitte Rus Anastasia Potapova ile eşleşince Monterrey Turnuvası’ndan çekildi.
2019 yılında Wimbledon ve ABD Açık’ta yarı final oynayan 27 yaşındaki Svitolina, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi nedeniyle hiçbir Rus ve Belarus atletle maça çıkmayacağını kaydetti.
Svitolina, Meksika’da düzenlenen ve 1 numaralı seribaşı olarak uğraş edeceği Monterrey Turnuvası’nda Rus Potapova ile eşleşince turnuvadan çekildiğini duyurdu.
Ukraynalı atlet, açıklamasında, tenisin çatı kuruluşları ATP, WTA ve ITF’ten IOC’nin Rus ve Belarus sportmenlerin tarafsız olarak tertiplere alınması davetine uymasını istediklerini bildirdi.
IOC, dünkü toplantısının akabinde, “Rus yahut Belarus vatandaşları, ister ferdî ister grupça yalnızca tarafsız sportmenler ya da tarafsız ekipler olarak yarışlara kabul edilmelidir. Müsabakalarda da bu iki ülkeye ilişkin hiçbir ulusal sembol, renk, bayrak yahut marş kullanılmamalıdır.” tavsiyesinde bulunmuştu.

Kaynak: beIN Sports

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu