Trabzonsporlu taraftarların “Kuzeyin Kralı” lakabını taktığı bordo-mavili takımın forveti Norveçli Alexander Sörloth, ülkesindeki bir yayın kuruluşunun programına katıldı. Sörloth, Real Madrid hakkında çıkan haberleri de değerlendirdi.

Trabzonspor’daki konumunu anlatan Sörloth, “Trabzonspor’da tecrübe ettiğim deneyim bambaşka. Taraftar sizi çılgınca bağrına basıyor ve sevildiğinizi görüyorsunuz. Üst düzey bir rekabetin içine girip zirvede yer aldığınızda futbol çok şey ifade ediyor. Yenilmez hissediyorsunuz. Bunun bir parçası olmak harika bir duygu” ifadelerini kullandı.

Hakkında çıkan Real Madrid söylentileri hakkında, nasıl bir futbolcu olduğunu ortaya koyması gerektiğini belirten Norveçli yıldız oyuncu, “Ayaklarımı yere sağlam basmamı sağlayan bir ailem, dostlarım ve kız arkadaşım var. Bu tip şeyler ortaya çıktığında bunları doğru şekilde kullanmaya bakıyorum. Benim yapmam gereken bunu itici bir güç olarak kullanarak, nasıl iyi bir futbolcu olduğumu ortaya koyup, söylentilerin gerçek olabileceğini göstermektir.” dedi.

Trabzonspor’un şampiyonluk yarışını değerlendiren Sörloth, “Sürekli bu konuları düşünmemeye çalışmak gerek. Ancak tabii bu konu her zaman aklınızın gerisinde bir yerlerde oluyor. Sezonu şampiyon olarak tamamlayabilirsek, bu güzel olacak” sözlerini kaydetti.

Sörlöth, Norveçlilerin aynı sezonda bir anda parlamasında ise motive olduğunu ifadelerine ekleyerek “Erling Haaland Dortmund’da, Joshua King Bournemouth’ta, Martin Ödegaard Sociedad’da iyi işler çıkarıyorlar. Aynı hafta kendi liglerinde çıktıkları maçlarda iyi bir performans gösterip öne çıktıklarında bu durum benim için ekstra bir motivasyon sağlıyor” diye konuştu.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments