UEFA, finansal gerekliliklere uyulmadığı gerekçesiyle Süper Lig ekibi Trabzonspor‘a Avrupa Kupalarında 1 yıl men cezasına çarptırılmasına karar verdi.

UEFA‘nın almış olduğu karar neticesinde Trabzonspor’un ligde ve kupada elde edebileceği Avrupa kupalarına katılım hakkı 1 yıllığına engellendi. UEFA, Trabzonspor‘a men cezası verdi.

Bu sezon Trabzonspor’un şampiyon olması halinde katılım hakkı elde edilen Şampiyonlar Ligi‘ne ve Avrupa Ligi‘ne finansal yükümlülükleri yerine getirmediği gerekçesiyle alınan karar neticesinde katılamayacak.

Bordo-mavili kulübün başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA’dan gelen men cezasının ardından yaptığı açıklamada “Biz UEFA’nın istediği finansal yükümlülükleri yerine getirdik, herkes rahat olsun. Aşılamayacak bir sorun değil.” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Yönetimi, bu sezon açıkladığı mali tablosunu geçtiğimiz günlerde açıklamış ve 23 Milyon Türk Lirası kar elde ettiğini duyurmuştu. Bir diğer yandan ise cezanın bu sezon açıklanan mali tablo nedeniyle değil, 2019 yılı mali raporu nedeniyle verilmiş olabileceği belirtilirken, bordo mavili kulübün yönetimi dosyaları yeniden incelemeye alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz