Arşiv

SON DAKİKA: TFF, olaylı FB BJK derbisi kararını açıkladı! TFF ne kararı verdi?

Yapılan son dakika açıklamasına göre TFF yapılan toplantı sonrasında karara vardı. Derbinin kaldığı yerden devam etmesi uygun görüldü.

TFF tarafından yapılan açıklama:

Birazdan yazılı açıklama tff.org.tr üzerinden yayınlanacak…

Fenerbahçe-Beşiktaş maçı için karar bugün saat kaçta açıklanacak? sorusunun yanıtını öğrenmek isteyenler buraya… Fenerbahçe-Beşiktaş maçından ne karar çıktı? İşte derbi hakkında detaylar…

Türkiye Futbol Federasyonu, bugün Fenerbahçe-Beşiktaş maçı derbisi için kararını açıklayacak.

0-0 devam eden maç yaşanan olaylar sebebiyle ertelenmişti. Peki karar saat kaçta, hangi gün açıklanacak? İşte Türkiye Futbol Federasyonu’nun derbi kararı ve tüm bilgiler…

FENERBAHÇE-BEŞİKTAŞ MAÇI KARARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Türkiye Futbol Federasyonu, derbi için karar vermek üzerede bugün saat 13.00’da toplanacak. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında yaşanan saha olayları nedeniyle hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili 25 Nisan Çarşamba günü karar verecek.

TFF Yönetim Kurulunun, Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapacağı toplantı saat 13.00’te başlayacak.

TFF’den daha önce yapılan açıklamada, alınacak kararın toplantının ardından kamuoyuna duyurulacağı ifade edilmişti.

FENERBAHÇE-BEŞİKTAŞ MAÇI İÇİN NE KARAR ÇIKACAK?

Fenerbahçe’nin sahasında oynanan ve taraftarlarının neden olduğu olaylardan dolayı TFF yönetim kurulu hakem Mete Kalkavan’ın raporu doğrultusunda Futbol Müsabaka Talimatı’nın 19. maddesinin 3. fıkrasına göre ev sahibi takım taraftarlarını olaylardan sorumlu tutarak Fenerbahçe’nin hükmen 3-0 mağlubiyetine karar verebilir. Bu durumda Beşiktaş finale kalır.

Olaylı maçla ilgili TFF yönetim kurulu futbol müsabaka talimatının 24’e 1’e a maddesi kapsamında başlamış olan bir müsabakayı terk eden takım ihlali kapsamında Beşiktaş takımının 3-0 hükmen yenilgisine karar verebilir.

TFF yönetim kurulu yine futbol müsabaka talimatına göre her iki takımın da hükmen mağlubiyetine karar verebilir. Talimatın 19. maddesinin 3. fıkrasında “Yönetim kurulunun ihlali gerçekleştiren takımlardan birinin veya her ikisinin hükmen yenik sayılmasına karar verebilir” diyor. Bu da TFF’nin önündeki ilginç ihtimallerden biri.

Bu seçenek tatil edilen karşılaşmalarla ilgili sıkça önümüze çıkan bir karar. Örneğin son olarak Arsin ile Mardin arasında oynanan ve son penaltı atışından önce olaylar sebebiyle tatil edilen müsabaka. TFF yönetiminin kalan bir penaltı atışı için maçın tamamlanmasına karar verilmesi. Burada da TFF talimatın 19. maddesinin 6.fıkrasında tatil kararını yerinde bulmadığı takdirde müsabakanın kaldığı şartlarla tamamlanmasına karar verebilir

Belki de en ilginç ve sürpriz ihtamallerden biri de TFF Futbol Müsabaka Talimatının 19’a 6 ve 20’ye 1’e a maddesinde… 19. madde müsabakaların güvenlik nedeniyle tamamlanamaması. 20. maddede müsabakaların diğer nedenlerden tamamlanamaması. Bu iki maddeye göre TFF yönetim kurulu tatil kararını yerinde görmez veya diğer nedenlerden dolayı tatil edildiğine kanaat getirirse müsabakayı baştan yeniden oynatmaya karar verebilir.

Bu da ilginç. Futbol Müsabaka Talimatının 19’a 6 ve yine 20’ye 1 a maddesi açık ve net bir şekilde “TFF yönetim kurulu TFF yönetim kurulu müsabakayı yarıda kaldığı sonucu ile tescil edebilir” diyor. Bu da hukuki seçeneklerden biri. Kısacası hükmenleri tekrarları konuştuğumuz derbi ile ilgili TFF yönetiminin önünde seçenek çok.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı