Futbol

Futbol maçları gelecek sezon sınırlı sayıda seyirciyle oynanacak

2020-2021 sezonundan itibaren futbol karşılaşmaları, stadyumların en fazla yüzde 30'u kadar taraftar alabilecek.

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun web sitesinden yaptığı açıklamaya göre, takımların ev sahipliğini yapan stadyumların kapasitesinin en fazla yüzde 30’u kadar taraftar alabilecek. Kulüp locaları serbest olacak.

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva’da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir.

Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır.

Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır. Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecektir.”

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu