Sarı-kımızılı kulüp seçime gidiyor! Galatasaray başkan adayları kimler?

657

Galayasaray, resmi mecralarından yaptığı açıklamaya göre seçimli genel kurula gidecek. Başkan Mustafa Cengiz, en kısa sürede genel kurula gitme isteğini yaptığı açıklamalarda yinelemişti. Mustafa Cengiz tekrar aday olacak mı? Galatasaray başkan adayları kim olacak? Detaylar haberimizde…

Galatasaray’dan seçim kararı

Sarı-kırmızılı kulübün resmi web sitesinden yapılan açıklamada, “Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu, oy birliğiyle 19-26 Aralık 2020 tarihinde yapılmak üzere seçim kararı almıştır. Pandemi nedeniyle, 7244 sayılı kanun ve bu kanuna istinaden çıkartılan genelge çerçevesinde izin alınması için başvuru yapılacaktır. Camiamıza ve spor kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Galatasaray başkan adayları

Seçim kararının alınmasının ardından kimlerin başkanlığa aday olacağı da merak konusu oldu. Galatasaray’dan şu ana kadar başkanlığa aday olacağını duyuran iki kişi var; Metin Öztürk ve Burak Elmas.

Metin Öztürk’ten adaylık açıklaması

Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Metin Öztürk, Twitter üzerinden yayınladığı açıklamada, “Galatasaray Yönetim Kurulu seçim kararını açıkladı. Her zaman plansız ve baskın seçimlerin Galatasaray’ımıza zarar verdiğini düşündüm. Ben ve ekibim, gerek yaptığımız çalıştaylarla, gerekse yüz yüze toplantılarla son 14 ayda bin 200 üyemizle bir araya geldik. Yüzde 40 değil, yüzde 100 hazırız. Sorunları biliyoruz, güçlü ekibimizle ve camiamızın desteğiyle çözemeyeceğimiz sorun yok. Yaşasın Galatasaray” ifadelerini kullanarak adaylığını açıkladı.

Metin Öztürk kimdir, kaç yaşında ve nereli?

1961 İstanbul doğumlu olan Öztürk, 1985 yılında Sigortacı gazetesini çıkarmaya başladı. Öztürk daha sonra Güneş Reklamcılık olarak sigorta şirketlerinin basın danışmanlıklarını da alarak alanında bir ilki gerçekleştirdi. Sigorta sektörüne 15 yıldır Sigortacı gazetesi ile hizmet veren ve gazetesindeki araştırmacı imajıyla sigorta sektöründeki yerini güçlü bir hale getiren Metin Öztürk, Akademi Bilgisayarı da satın alarak Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

Burak Elmas’tan adaylık açıklaması

Galatasaray Divan Kurulu Üyesi ve Eski Yöneticisi Burak Elmas ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Galatasaray Yönetim Kurulu 19-26 Aralık 2020 tarihleri için seçim kararı almıştır. Ben ve yol arkadaşlarım Galatasarayımızın birliği ve geleceği için, Galatasaray değerleri çerçevesinde, değişimi sağlamak amacı ile yola çıkıyoruz. Camiamıza hayırlı olsun” ifadeleriyle adaylığını açıklamış oldu.

Burak Elmas kimdir?

1974 İstanbul doğumlu olan Burak Elmas, Avusturya Lisesi’nden mezun olduktan sonra University of Denver’da Finans ve Pazarlama eğitimi almıştır. Sezginler Holding A.Ş., Exel Depolama ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Elmas, üç dönem Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz aday olacak mı?

Galatasaray’da alınan seçim kararı hakkında Mustafa Cengiz’in bir açıklama yapması beklenirken, aday olup olmayacağı konusunda henüz bir netlik yok.

beIN Sports yorumcusu ve spor yazarı Bülent Timurlenk ise Cengiz’in adaylığı konusunda “Sayın Başkan Cengiz, neden seçim kararı aldığı konusunda gerekçeli bir açıklama mutlaka yapılacaktır. O açıklamanın ardından aday olup olmayacağını kendi ağzından duymakta fayda var ama duyumlar aday olacağı yönünde” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın