Sakaryaspor bu haftayı U. Uşakspor deplasmanında geçirdi.

Kısıtlı kadrosuna rağmen şampiyonluk inancı ile mücadele eden yeşil siyahlılar, sahaya en büyük gol umudu Berk Ünsal’dan yoksun çıktı.

Sakaryaspor’da Dilaver ve Ferit’in dönmesi ile oyun anlamında ileriye gitmesi beklenirken Berk’in eksikliği fazlasıyla hissedildi. Ancak yine şanssızlar yeşil siyahlı ekibin yakasını bırakmadı maçın henüz başında Ferit’in sakatlanması ile hamle şansı azaldı…

İlk yarı itibari ile Sakaryaspor, İlyas ve Zahit ile çok net iki gol pozisyonundan yararlanamadı.

İkinci devrenin başlaması ile hareketlenmeye başlayan Sakaryaspor, maçın son yarım saatlik diliminde kondisyon eksikliği ile oyundan düşmeye başladı.

Zahit’in neredeyse maçın tamamında yürümesi, İlyas’ın hareketsizce sadece ayağına top beklemesi ile hücumda etkisiz kaldı. Sakatlıktan yeni çıkan Dilaver’in ise çabası yetmedi, gününde olmayan Ferhat ve Serkan’da eklenince Sakaryaspor bal yapmayan arıya dönüştü.

“Kaybedilen iki puan mı, yoksa kazanılan bir puan mı?” derseniz, ben ikisini de hayır derim, çünkü golü atabileceğimiz pozisyonlarımız oldu. Ancak unutulmamalıdır ki Oğuz penaltı vuruşunu çok iyi çıkararak, haftayı lider tamamlamamızı sağladı.

Hocamız, İsmail Ertekin’in de dediği gibi kadro bu kadar. Elimizden gelen bu…

Elimizden geleni yapıp, inançla, sabırla mücadele edersek, biz bu işin sonuna kadar gideceğiz. Ya olacak, ya olacak…


FURKAN KARAKUZU – 365SPOR.COM Köşe Yazarı
furkankarakuzu@365spor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz