Futbol

Resmi açıklama geldi! FIFA ve UEFA’dan flaş Rusya atılımı

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Milletlerarası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) ve Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) tüm Rus kulüplerini ve Rusya Ulusal Grubu’nu yeni bir bildiriye kadar tüm turnuvalardan men etti.

FIFA Kurulu ve UEFA İdare Heyeti toplantısının akabinde yapılan açıklamada “UEFA ve FIFA, Rusya Ulusal Grubu ile kulüplerini yeni bir bilgilendirmeye kadar men etti” denildi.

Futbol dünyasının büsbütün birleştiği vurgulanan açıklamada, “Ukrayna’da etkilenen tüm beşerlerle tam bir dayanışma içindeyiz. Her iki lider da Ukrayna’daki durumun kıymetli ölçüde ve süratle uygunlaşmasını, futbolun tekrar beşerler ortasında birlik ve barış için bir aracı olmasını umuyor” sözleri kullanıldı.

İŞTE MEN EDİLEN GRUPLAR:

Rusya Ulusal Grubu: 2022 Dünya Kupsı Avrupa Elemeleri playoff tipinde 24 Mart’ta Polonya ile karşılaşacaktı.

Spartak Moskova: UEFA Avrupa Ligi son 16 tipinde RB Leipzig ile eşleşmişti.

Rusya Bayan Ulusal Grubu: UEFA Bayanlar Avrupa Şampiyonası’nda C Kümesi’nde Hollanda, İsveç ve İsviçre ile gayret edecekti.

UEFA’DAN GAZPROM AÇIKLAMASI DA GELDİ!

Bu kararın akabinde UEFA, Rus şirketi Gazprom’la ilgili resmi bir açıklama yayınlar:

“Bugün tüm müsabakalarda Gazprom ile olan ortaklığımızı sona erdirme kararı aldık. Karar derhal yürürlüğe girmiştir. UEFA Şampiyonlawr Ligi, UEFA ulusal ekip karşılaşmaları ve UEFA EURO 2024 dahil olmak üzere mevcut tüm muahedeleri kapsamaktadır.”

Kaynak: A Spor

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu