Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okan Buruk Batshuayi’yi böyle ikna etti

Galatasaray’ın transfer gündemine bomba gibi düşen Michy Batshuayi hamlesi, teknik direktör Okan Buruk’un takımın sistemini değiştirme stratejisinin bir parçası olarak değerlendiriliyor. Fenerbahçe ile sözleşmesi sona eren ve geçen sezon yedek kalsa da önemli goller kaydeden Batshuayi, Sarı Kırmızılılarla anlaştı.

Galatasaray'ın transfer gündemine bomba

30 yaşındaki tecrübeli golcünün Galatasaray’a kazandırılmasının ardında yatan nedenlerden biri, Okan Buruk’un taktiksel planlamasıyla ilgili.

Milliyet Gazetesi’ne göre, Buruk, Batshuayi’yi sadece yedek bir oyuncu olarak değil, zaman zaman takımın golcüsü Mauro Icardi ile birlikte sahaya çıkarabileceği bir sistemde düşünüyor. Bu bağlamda, Galatasaray’ın zaman zaman 4-4-2 formasyonuna geçerek rakiplerine farklı bir hücum anlayışıyla karşılık vermesi planlanıyor.

Transferin mali boyutu da dikkate alındığında, Galatasaray’ın Batshuayi’yi 3 yıllık toplam 12 milyon euro maliyetle kadrosuna katması, kulübün hedeflerine ulaşmak için ciddi bir adım.

Okan Buruk’un, futbolcuyla olan görüşmelerinde bu taktiksel vizyonu paylaşması da transferin gerçekleşmesinde etkili oldu.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fenerbahçe'de Michy Batshuayi'nin ayrılmasının ardından
Sıradaki Haber Fenerbahçe’de Michy Batshuayi yerine En-Nesyri