BeşiktaşFutbol

Mircea Lucescu: Beşiktaş’ın futbol direktörlüğü teklifini reddettim

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Beşiktaş’ta teknik direktör Abdullah Avcı ile yolların ayrılmasının ardından göreve gelen Sergen Yalçın ile birlikte yönetimin sportif direktörlük makamında görmek istediği isim Mircea Lucescu olmuştu. Lucescu, ülkesinde verdiği bir röportajda Beşiktaş’ı reddettiğini açıkladı.

Beşiktaş’ın gelecek sezon planlamasında sportif direktör veya futbol direktörü göreve getirmeyi ve Sergen Yalçın’a teknik anlamda değil de oyuncu yönetimi anlamında kısmen yardımcı olacağı düşünülen Mircea Lucescu ismi gündeme gelmişti.

Daha sonrasında gündemden düşen bu konuyla alakalı Mircea Lucescu açıklamalarda bulundu. Beşiktaş’ın futbol direktörlüğü görevini reddettiğini ilk kez canlı yayında duyurdu.

“Beşiktaş’ın futbol direktörlüğü teklifini reddettim. Futboldan biraz uzak durmak zorunda kaldım. Temmuz’da neler olacağını göreceğiz. Şimdi evimdeyim.” ifadelerini kullandı.

Sergen Yalçın, maç sonrası basın açıklamasında Lucescu ile ilgili sorulan bir soruya verdiği cevapta “Lucescu’yu çok severim, saygı duyarım. Buraya hangi görevde gelirse gelsin benim açımdan hiçbir sorun yok” demişti.

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu