Futbol

Macaristan’da 1. Futbol Ligi ‘seyircili’ oynanmaya başlanacak

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Macaristan’da 14 Mart’ta Koronavirüs salgını nedeniyle durdurulan 1. Futbol Ligi, 23 Mayıs’ta tekrar başladı. Alınan yeni karara göre maçlar seyircili oynanacak.

Macaristan Hükumetinin bugün aldığı ve yürürlüğe giren karara göre Macaristan 1. Futbol Ligi’nin gerekli sağlık önlemlerin alınması şartıyla liglerin seyircili oynanabileceği ifade edildi. Açık alanda düzenlenen spor müsabakalarının gerekli önlemlerin alınmasıyla birlikte seyircilerin müsabakaya girişi sağlanabilecek.

Alınması gereken önlemler kapsamında seyircilerin aralarında 1,5 metre şeklinde boşlukların bırakılacağı kaydedildi. Organizatörlerin gerekli önemleri alması durumunda ilgili spor müsabakaları seyircili bir şekilde devam edecek.

Macaristan’da Covid-19 nedeniyle tüm spor müsabakaları 14 Mart’ta ertelenmiş, 23 Mayıs’ta tekrar başlamıştı. Son alınan karara göre bugünden itibaren spor karşılaşmalarının seyircili bir şekilde devam etmesi sağlanabilecek.

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu