Futbol

Kayserispor teknik heyet ve futbolcu ödemelerini gerçekleştirdi

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Süper Lig’in 18. sırasında yer alan Hes Kablo Kayserispor, oyuncularına ve teknik heyetine alan ödemelerini gerçekleştirdi.

Koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte Süper Lig maçları bir kez olmak üzere seyircisiz oynandıktan sonra süresiz ertelenmişti. Futbol kulüpleri ise haliyle ilk önce seyirci gelirleri ve daha sonra yayıncı kuruluş gelirlerinden olunca ödemelerde sorun yaşanması muhtemeldi.

Hes Kablo Kayserispor Kulübü, teknik heyetine ve futbolcularına ödemelerini yaparak koronavirüsten ekonomik anlamda da etkilenen oyuncu ve teknik ekibini mağdur etmedi.

Kayserispor Yöneticisi Mustafa Tokgöz, “Türk futbolunda sıkıntıların üst seviyede olmasına rağmen futbolcularımızı mağdur etmemek adına maaş ödemesi yaptık. Futbolcularımızdan bir indirim talep etmedik” ifadelerini kullandı.

Sarı-Kırmızılı kulüpte özellikle bazı yabancı oyuncular, biriken ödemelerini almak için menajerleri aracılığı ile kulüp yetkililerine haber göndermişti.

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu