Futbol

Kasımpaşa Fenerbahçe maçı sonrası Sami Uğurlu’dan hakem isyanı!

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Fenerbahçe’ye 2-1 mağlup olan Kasımpaşa’da teknik yönetici Sami Uğurlu açıklamalarda bulundu.

İŞTE UĞURLU’NUN KELAMLARI:

Fenerbahçe’yi kutlarım. Oyunun büsbütün hakimi bizdik. 70 dakika oyunu domine ettik, daima konuma girdik. Geçişleri çok uygun yaptık, çok konuma girdik. Altay Bayındır’ı tebrik ederim. Çok yeterli bir maç çıkardı ve maçı Fenerbahçe için aldı.

Kasımpaşa çok güzel oynuyor, çok düzgün gayret ediyor, bir oyun planı var. Buraya kadar hoş ancak şöyle de bir gerçek var; Trabzonspor’dan başlayan bir süreç var bizim için.

Geçen hafta Konyaspor maçında 7 dakika uzatma, sonrasında 1.5 dakika geçiyor ve gerisinden penaltı veriliyor. VAR sistemiyle oynuyoruz. Durumu görmemiş olabilirsin. VAR’a gidip, değerlendirmiyorsan yahut gitmiyorsan, bu sorgulanması gereken bir mevzuya gidiyor.

VAR’a gidiyor ve vermiyorsan, ben burada bir makus niyet arıyorum. Biz, uğraş ederek, bir sistemle ligde kalmaya çalışıyoruz. Oynayarak skoru belirleyelim istiyoruz. Hakemlerin sonucu tayin ettiği maçlar oynuyorsak, o vakit bizim çalışmamıza gerek yok.

Daima bizim aleyhimize oluyor. Bizim gücümüz var, oyun gücümüz var. Fenerbahçe, bizi yenebilir. Biz de Fenerbahçe’yi yenebiliriz. Bu gücümüz var lakin hakemler sonucu belirliyorsa, o vakit bize gerek yok.

Fenerbahçe yorgun ancak vakte oynadı. Yerden kalkmadılar, oyunu geç başlattılar. Hakem buna müsaade verdi.

Kasımpaşa’yı küme düşüremeyecekler. Biz küme düşecek futbol oynamıyoruz. Buradan çıkacağız. Fenerbahçe’nin ikinci golü veriliyorsa, o vakit biz önemli bir arka niyet ararız.

Kaynak: A Spor

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu