365SPOR.COM yorumcusu Furkan Karakuzu, bu haftaki yazısında Sakaryaspor’un Manisaspor karşısında 2-0’dan, maçı 3-2’ye getirmesine değindi.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta, 22. haftanın kapanış maçı, Sakaryaspor ve Manisaspor arasında oynandı. Sakaryaspor lider, Manisaspor ise ligden düşme adayı en ciddi takım olarak görülüyor.

Misafir takım Manisaspor 22 yaş ortalaması ile ligin en genç takımı, yani sizin anlayacağınız çocuklarla mücaadele veriyor.

Gelelim lidere, Sakaryaspor sahaya 4 önemli oyuncusundan eksik çıktı. Ancak en büyük eksiklik “ciddiyetsizlik” idi. Sakaryaspor sahada rakibini küçümsedi.

Tabi bu durumun faturası da ağır olacaktı ve oldu da.

İlk yarının sonlarına doğru Manisaspor organize gelerek golü buldu ve Sakarya Atatürk Stadyumu adeta buz kesti. Futbolcuların ve taraftarların hakeme yoğun tepkisi ile ilk yarı sonlandı.

İkinci yarının başlaması ile, golü bulmak için Sakaryaspor her şeyi denedi ama bir türlü golü bulamadı.

Tam baskıyı arttırdığı anda savunmada ki son adam Hakkıcan yaptığı saçma bir hata ile Sakaryaspor’un kalesinde ikinci golünü görmesini sağladı.

Maç 2-0 olduktan sonra Sakaryaspor adeta “Vatan Millet Sakarya” nidaları ile Manisaspor kalesine yüklenmeye başladı. Nitekim bunun ilk meyvesini maçın son on beş dakikasına girilirken aldı.

Ümit’in golü ile farkı bire indirdi.

Yüklenmeye devam eden yeşil – siyahlı ekip çok geçmeden beraberlik golünü attı.

Maç 2-2 olduktan sonra üçüncü golü bulmak için saldıran Sakaryaspor, maçın son dakikasında şansında yardımı ile İlyas’ın ayağından gelen şut ile golü atarak öne geçmeyi başardı.

Maç bitti, şölen başladı ama, ne H.Ömer, ne İlyas ne Zahit ne de Savaş ile olmayacağı çok belli…

Bu takım sadece inananlar ile şampiyon olacak, sahada yürüyenlerle değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz