Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, Süper Lig’in başlaması muhtemel tarihiyle ilgili konuştu. TRT Spor’a açıklamalarda bulunan Sepil, haziran ayını işaret etti.

Sporun başlayacağı zaman konusunda sorumluluğun TFF’ye ait olduğunu belirten Sepil, “Bu çok zorlu bir süreç, sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde sporun ve futbolun ne zaman başlayacağı tartışılıyor. Öngörü yapmak oldukça zor. Bu konuda sorumluluk TFF’de. Nihat Başkanımız bu konuda öngörülerde bulunup bilgiler verdi.”

Futbolla ilgili konu Bilim Kurulu’nun Nisan ayının sonundaki toplantıda görüşülecek

Sepil, konunun Bilim Kurulu’nun yapacağı toplantıda görüşüleceğini söyledi: “Ay sonu tekrar toplantı yapılacak. Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı ile istişarede bulunulacak, sonrasında futbol maçlarının devamının ne şekilde ne zaman olacağı kararı verilecek. Bugün en muhtemel senaryoları konuştuk”

Liglerin 12 Haziran’da başlatılması, 26 Temmuz sona erdirilmesi düşünülüyor

Tarih veren Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, “Şu anda en muhtemel senaryo 12-13-14 Haziran’da lig ve Türkiye Kupası maçlarının başlayıp, 26 Temmuz’da bitirilmesi. Avrupa’da konuşulanlar ve uygulamalara baktığımızda seyircisiz oynanması en muhtemel senaryo gibi gözüküyor. Kulüpler bazında farklı görüşler olabilir ama federasyon ve bakanlığın söylediğine göre kesinlikle liglerin bitirilmesi yönünde bir irade var. Bugün liglerin bitirilmemesi veya bitirilmezse neler yapılacağı senaryoları tartışılmadı. 12 Haziran-26 Temmuz arası liglerin ve kupanın tamamlanması ilk planımız” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz