ArşivFutbol

İstanbul’da hafta sonu yasağı olacak mı? İstanbul akşam 21 – 05 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor mu?

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

İstanbul’da hafta sonu yasağı olacak mı? İstanbul akşam 21 – 05 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor mu? Hangi illerde sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi? İstanbul’da restoran ve kafeler açılacak mı? İstanbul risk haritasında hangi renkte yer alıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında millete sesleniş konuşması yaptı. Erdoğan, “Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz. Salgın boyunca her konuda öncü ve örnek olan Türkiye’nin kısıtlamaların gevşetilmesi ve tamamen kaldırılmasında da aynı başarıyı göstereceğine yürekten inanıyorum” dedi.

İstanbul’da hafta sonu yasağı olacak mı? İstanbul akşam 21 – 05 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor mu?

Kabine Toplantısı sonrasında millete sesleniş konuşması yapan Erdoğan, “Tedbirlerin sıkılaştırılması veya gevşetilmesi kararı, salgının her bir ilimizdeki iyileşme veya kötüleşme durumuna göre verilecek. Vatandaşlarımız salgın tedbirlerine ne kadar riayet ederlerse illerinin normalleşmeye o kadar hızlı geçebilmesini sağlayacaklardır. Her hafta risk durumuna göre illerimizin renkleri yeniden tespit edilecek, iki haftada bir normalleşme uygulaması güncellenecek” ifadelerini kullandı.

Hangi illerde sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi?

Erdoğan, “Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek. Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde eğitim-öğretime başlanacaktır” sözlerini kullandı.

Erdoğan: Ülkemizin tamamında süren akşam 21.00 ile sabah 05.00 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması sürecek. Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye’de normale döndürülecek, ihtiyaç halinde valilikler farklı düzenlemeler yapabilecektir.

İstanbul’da restoran ve kafeler açılacak mı?

Erdoğan açıklamasında, “Yüksek ve çok yüksek riskli illerimizde genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır. Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler, düşük ve orta riskli illerimizde 100 kişiyi, yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve 1 saati aşmamak kaydıyla yapılabilecek” dedi.

İstanbul risk haritasında hangi renkte yer alıyor?

İstanbul, risk haritasında 3 numara ile orta riskli kategoride bulunuyor.

İstanbul’da halı sahalar açılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halı sahaların düşük ve orta riskli illerde 09.00-19.00 saatleri arasında faaliyet göstereceğini açıkladı. Halı sahalar İstanbul’da ve İzmir’de kapalı kalacak, Ankara’da ise açılacak.

Türkiye risk haritası

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İllerimiz risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldı. Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. Buna göre normalleşme adımları uygulanacaktır. Tedbirli ve kademeli normalleşeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu