Beşiktaş haberleri yayınlayan, çoğu taraftar tarafından bilinen haber sitesi Haber1903.com kapandı mı? Siteye girildiğinde çıkan Duhuliye.com sitesinin anlamı nedir? Haber1903 neden yayın yapmıyor?

Haber1903 Twitter hesabından yayınladığı açıklamaya göre Beşiktaş Kulübü yönetimi 1903 markasının patentinin Beşiktaş’a ait olduğunu ve kullanılmaması gerektiği hususundaki tartışmalardan ötürü davalık olmuştu. Dava sonuçlanmamasına rağmen Haber 1903 yönetimi yeni bir alan adına geçerek Duhuliye.com adı altına yayın yapmaya başladı.

Haber 1903’ün yaptığı açıklama:

“Bildiğiniz üzere uzun zamandan beri Beşiktaş yönetimi ile Haber1903 markasıyla alakalı olarak sorunlar yaşıyoruz.

Haber1903 ne kadar bize ait olsa da “1903” Beşiktaş Kulübü’nün patenti altında. Kulüp ile davalarımız devam etmekte. Beşiktaş yöneticileri ile yaptığımız görüşmeler sonrası karşılıklı anlaşmaya varamadık.Önümüzdeki süreçte davayı kimin kazanacağına mahkeme karar verecek. 13 yıllık emeğimizin yok olmaması amacıyla bundan sonra yeni domain adresimiz duhuliye.com olarak yayın hayatımıza devam etme kararı aldık. Dava sonuçlanana kadar haber1903.com girişleriniz devam edecek, ancak sizi yeni adresimize yönlendireceğiz.Anlayışınız için teşekkürü bir borç biliriz…

DUHULİYE nedir?

Eskiden İnönü Stadı’nın zeminin altında bulunan, insan boyu kadar kazılmış ve stadı çepeçevre saran bir nevi yeraltı tribünü ki burada tel örgüler arkasından maç seyredilirdi. İnönü Stadı’nın en ucuz yeriydi, tek avantajı, görüş açısı itibariyle maçın gidişatını pek anlamamanıza rağmen, futbolcuların hareketlerine, kendi aralarındaki konuşmalarına şahit olabilmenizdi. İnönü Stadı’nda bulunan duhuliye, özellikle dar gelirli halk ve öğrenciler arasında çok revaçtaydı.”

Bir Cevap Yazın