Fenerbahçe’nin yeni transferi Gökhan Gönül, açıklamalarda bulundu. Gönül, “İnşallah gol ve goller atarım ama saygıda da kusur etmem” ifadelerini kullandı. Erol Bulut’un takımı çok formda çalıştırdığını ifade eden tecrübeli oyuncu, “Erol hoca sağolsun takımı gebertiyor” dedi.

“Yeniden doğmuş gibi hissediyorum”

“Şu an takımda pozitif bir hava var, Fenerbahçe aleyhine bir konuşmam olmadı. 2016’da kol kırıldı, yen içinde kaldı. Böyle de kalmalı bence. Çok heyecanlıyım. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Sabırsızlıklı bekliyorum. Sahaya çıkıp bu forma altında mücadele etmek istiyorum. Genç kardeşlerim bana kızmasın… Yaş ortalaması 24 olunca galibiyete 4 puan vermiyorlar. Yaşın çok bir önemi yok. Bu ülkede bir Emre Belözoğlu gerçeği var.”

“Kontranımda ne yazdığını bilmiyorum, para benim için bir amaç değil”

“Para benim hayatımda hiçbir zaman bir amaç olmadı. Ben geri dönerken kontratımın ne olduğunu bile bilmiyorum. Beşiktaş camiası da çok sağolsun. Maddi-manevi kalmam için her şeyi yaptılar. Beni ailelerinden biri olarak gördüler. Ben de son maçına kadar her şeyimi verdim ve tekrar geri döndüm.”

“Buraya gelmemde Emre Belözoğlu’nun “Düşünür müsün?” sözü yetti”

“Fenerbahçe’ye geri dönmemde Emre Belözoğlu’nun ‘Düşünür müsün?’ sözü yetti. Etkisi çok fazla. İnsanlar bazen çocuğuna da kızabilir, bazen fazla tepki de verebiliyor. Birçok insan bana soruyor. ‘Bu kadar tepki koyuyorlar, nasıl geri dönebiliyorsun?’ diye. Bu taraftarlar benim her zaman yanımdaydı. Beni çok sevdiler. Ben taraftardan hata yaptığım için değil, hata yapmadım ama benim adım geçerek kırılmalarına sebep olduğum için özür diliyorum. Tekrar söylüyorum hata yapmadım.”

“Benim veya Caner’in üzerinden bu takıma zarar vermesinler, bu sene rafa kaldırsınlar tepkilerini”

“Beşiktaş’ta oynarken de rencide edecek tek bir şey yapmadım. Onlar benim bu forma için ne kadar ter döktüğümü iyi biliyor, yeri geldi kan da döktüm. Bana hala tepkileri olanlar da olabilir. Bu sene bizim için çok önemli. Benim veya Caner’in üzerinden bu takıma zarar vermesinler. Sezon bittiğinde bana tepki gösterebilirler. 9 yılın hatrı varsa şimdilik rafa kaldırmaları gerekiyor. Her şey bizim olsun.”

“Erol Bulut takımı gebertiyor”

“Kaptanlık önemli değil ama bu formayı giyiyor olabilmek benim adıma çok sevindirici. Bunu kelimelerle ifade etmem mümkün değil. O yüzden tarif edemiyorum. Erol Hoca sağolsun antrenmanlarda takımı gebertiyor.”

“İnşallah Beşiktaş’a gol veya goller atarım”

“Eşim hasta Fenerli. Söylemiş olduğu ‘Su akar yolu bulur’ sözü Beşiktaşlı taraftarlar tarafından yanlış anlaşılmasın. 4 yıl ekmeğini yedim Beşiktaş kulübünün. Onlar benim zor günlerimde yanımda oldular. İnşallah gol ve goller atarım ama saygıda da kusur etmem.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz