İçişleri Bakanlığı tarafından iki günlük sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından vatandaşlar marketlere, fırınlara ve su satıcılarına akın etti. Peki haftasonu online yemek siparişi alan uygulamalar kapalı mı? Getir haftasonu kapalı mı? Getir haftasonu çalışacak mı?

Sokağa çıkma yasağıyla birlikte 31 ilde, PTT, kargo ve su dağıtım şirketi, demir-çelik ve cam sektörlerinde faaliyet yürüten iş yerleri, fırın, soğuk hava depoları gibi çalışması zorunlu bulunan yerler açık olacak. Fırınlarda üretilen ekmeğin dağıtımında görevli araçlar ve çalışanlar, sokağa çıkma yasağının dışında tutulduğu açıklandı.

İnternet kullanıcıları Getir uygulaması hafta sonu hizmet verecek mi? Getir hafta sonu çalışacak mı gibi soruları yöneltiyor.

Getir uygulaması, mobil uygulamalar aracılığıyla bir çok ürün sipariş edilebilen bir platformdur. Getir ile birlikte su siparişi ve bir çok ürün sipariş edilebiliyor. 31 ilde hizmet veremeyecek olan Getir uygulaması, sokağa yasağı ilan edilen bölgelerde sipariş alamayacak. Getir, sokağa çıkma yasağı ilan edilen 31 ilin dışında hizmet verdiği bölgelerde çalışmalarını sürdürebilecek.

Getir uygulaması sokağa çıkma yasağı süresince hizmet verecek mi?

Getir’in, 30 büyükşehir ve Zonguldak ilinde hizmet verdiği bölgelerde çalışmayacağı öne sürülüyor. 31 ilin dışında hizmet verdiği bölgelerde ise Getir uygulaması çalışacak.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here