Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazprom Beşiktaş sponsorluğu Rusya’da gündem oldu: İşte anlaşmanın detayları!

Beşiktaş, Rus enerji devi

Beşiktaş, Rus enerji devi Gazprom ile sponsorluk görüşmelerini sürdürüyor. Rus resmi haber ajansı TASS, yapılacak olası anlaşmanın detaylarını ortaya çıkardı. Ancak Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı, bu plan hakkında hiçbir şey bilmediğini ve RPL’den oyuncularla ilgilenmediklerini söyledi.

Rusya’da gündem, Gazprom’un Beşiktaş’a yaptığı teklif oldu. Rusya resmi haber ajansı TASS, bu teklifin kapsamı hakkında detaylar verdi. Gazprom, Beşiktaş’a özellikle transfer konusunda destek sağlayacak. Buna göre, Gazprom, Rusya Premier Ligi’nde ayrılmak isteyen oyuncuları önce Beşiktaş’a gönderecek. Daha sonra bu oyuncuları Avrupa’daki diğer takımlara satacak.

Fotospor’un haberine göre; Beşiktaş, Rusya’dan transfer edilecek oyuncular için bonservis bedeli ödemeyecek. Gazprom, bu bedeli karşılayacak. Ancak oyunculara Avrupa’dan talip çıktığı zaman, satış işlemlerini Gazprom karşılayacak. Satıştan elde edilen gelirde Beşiktaş, yüzde 15 ila yüzde 25 arasında bir pay alacak.

Gazprom’un bu operasyonuna Rusya hükümeti de destek verecek. Bu sayede hem futbolcuların FIFA yoluyla Rusya’dan bedelsiz ayrılmalarının önüne geçilecek hem de Gazprom, sponsorluk teklifini kabul eden Beşiktaş’ı Şampiyonlar Ligi seviyesinde güçlü bir takıma haline getirecek. Ayrıca Rus Milli Takım oyuncuları, Avrupa Kupası oynama pratiğini kaybetmeyecek. Bunun yanı sıra, markanın gücü Rusya’ya ambargo uygulayan Avrupa’ya ve UEFA’ya gösterilecek.

Ancak Beşiktaş Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı, bu plan hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığını açıkladı. Ayrıca Beşiktaş, Rusya Premier Ligi’nden oyuncularla ilgilenmediklerini de belirtti.