Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Beşiktaş YouTube kanalında Galatasaray’ın 1986-1987’deki şampiyonluğunun şike ile elde edildiğini eski futbolcu Mesut Bakkal’ın kendi kitabında itiraf etmesiyle ilgili iddiaların ardından “Çebi’nin 86-87 sezonunu 1 puan farkla ikinci olarak tamamlayan Beşiktaş’a verilmesini istemesi ve yönetimin TFF’ye başvuruda bulunduklarını duyurmasının ardından” Galatasaray Spor Kulübü, resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yayınladı.

“Tam anlamıyla talihsizliktir”

Galatasaray, Ahmet Nur Çebi’nin 1986-87 sezonuyla ilgili TFF’ye başvuruda bulunduklarını ifade etmesiyle ilgili açıklamada, “Kulübümüzün, 1986-87 sezonu sonunda alnının akıyla şampiyon olarak kazandığı kupanın, kendi hakları olduğunu iddia ederek kulüplerine verilmesi yönünde müracaatta bulunduklarını ifade eden Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Sn. Ahmet Nur Çebi’nin açıklamaları tam anlamıyla talihsizliktir.” ifadeleri kullanıldı.

“Galatasaray hukuki işlem başlatmıştır”

Açıklamanın devamında “Söz konusu müracaatın kaynağı, her türlü kanıttan ve dayanaktan yoksun, iftira niteliğinde asılsız iddialardır. Galatasaray’ın şanlı tarihine leke sürmeye yönelik bu iftiraları içeren kitabın yazarı hakkında gerekli hukuki işlemler anında başlatılmış idi.” denildi.

“Saha içinde adil, dürüst ve sportmence bir yarış…”

İlgili açıklamanın son paragrafında ise, “Rakibimizi, geçmişten kupa çıkartma çabalarını bir kenara bırakarak saha içinde adil, dürüst ve sportmence bir yarış içerisinde şampiyonluk kazanmaya davet ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz