FutbolGalatasaray

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: Bizi limitlere karşı çıkıyoruz diye tehdit ediyorlar

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Erkek Basketbol Takımı'nın yeni transferlerini tanıttığı programda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cengiz, harcama limitlerine karşı çıktıkları için tehdit edildiklerinin altını çizdi ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a dair ifadelere yer verdi.

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı yeni transferlerini basına tanıttı. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, spor gündemine dair açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a da dair demeçlerde bulunan Cengiz, transferlere ve transfer limitlerine dair önemli ifadelere verdi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in konuşmalarından satır başları:

Başkan Cengiz, “Lansman yapıyoruz. Adam 60 milyon para vermiş. Ali Veli ne olacak, transfer ne olacak? Cevap veriyorsun, diyorlar bu başkan güvenlik kamerası görse konuşuyor. Cevap vermiyorsun, bak bak bak cevabı yok diyorlar. Herkes kendi destanını yazar. 40 kere söyledim, biz Galatasaray olarak, bizi isteyen oyuncuyla birlikte oluruz. Biz teknik ekibimizle birlikte, scoutlarla birlikte en iyi yolu bulmaya çalışıyoruz. Biz Galatasaray olarak 40 kere dedim, bu kültürde geldik. Biz bizi isteyenle beraber oluruz. Yoksa, biz parasal tuzaklara düşmemeye çalışırız. Bütün futbolcular, bütün sporcular değerli.” ifadelerini kullandı.

“Limitlere karşı çıkıyoruz diye bizi tehdit ediyorlar”

Limitlerden rahatsız olmadığını ve limitlere itiraz ettiklerinden ötürü tehdit edildiğini ifade eden Cengiz, “Bizi tehdit ediyorlar. Limite karşı çıkıyorsun diyorlar. Benim rakibim en iyileri alsın. Ben çıtayı yükselteyim, kimseden rahatsız olmam. Rakibim ne kadar güçlüyse ben o kadar güçlüyüm. Fakat, orada bir kural var, kırmızı yeşil ışık var, kilometre tahditi var. Ben neden limitlerden rahatsız olayım? Benim rakibim ne kadar güçlüyse, ben o kadar güçlüyüm. Ama bir kural var. Ben buna uyarım, uymazsam anarşi ve kaos olur. Orada devlet yoktur. Ben kurallara uyarım.” dedi.

“Benim Fenerbahçe ile ne işim olur?”

“Biz bunu anlatmaya çalışıyoruz. Yoksa benim Fenerbahçe ile ne işim olur? Başkanıyla ne işim olur? Aksine sempatim de var kendisine. Hastane yapmışlar, biz de orada bedava tedavi görmüşüz. İsterdim ki çıkıp buna dair bir şeyler söylensin. Biz gerekirse kafamıza kurşun sıkıp gitmesini biliriz.”

“Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile konuştuklarını vurgulayan Başkan Cengiz, “Sayın Cumhurbaşkanı ile görüştüm. 1 saat görüştük evet. Ben 68 kuşağıyım. Çok siyasi ile görüştüm, çalıştım. Sayın Cumhurbaşkanımızın her şeyden haberi var. Şok yaşıyorum, her şeye müthiş hakim. Sadece futbola değil, her şeye her branşa hakim. Cumhurbaşkanı ile vergi konusunda konuşmadım. Vergiyi ertelemek istiyorum. İki senede, 500 milyon TL vergi ödedim. 300 milyon ödedim, 200 milyon borcum var. Ben açıklıyorum, başkaları da açıklasın istiyorum. Efendim yok gitti Cumhurbaşkanı’na biat etti. Yiğidi öldürün ama hakkını verin. Bunlar yakışmıyor. Neden biz bir taşı alıp bir yerden bir yere götürene zamanında teşekkür etmiyoruz. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Görüşmemizin de özeti budur” sözlerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu