FutbolKöşe Yazıları

Furkan Karakuzu: Sakaryaspor hata yapıyor

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Sakaryaspor.Online Kurucusu ve 365SPOR.com Yazarı Furkan Karakuzu, Sakaryaspor‘un yeni bir teknik direktör ile anlaşmasına ilişkin yazdı. “Hata olur” dedi.

İşte Furkan Karakuzu’nun o köşe yazısı:

Sakaryaspor’da belirsizlik sürerken en çok mücadele etmesi gerekenler görevlerini yapmaya başladı. Sezon başından beri en çok ihtiyacımız olan şey seri galibiyetlerdi. Takımın özgüveni bir türlü yerine gelmiyor, kırılganlık üst seviyeye ulaşıyordu.

Takıma bir neşter vurulma vakti geldiğini, şehirde takımı takip eden herkes yüksek sesle dile getiriliyordu. Nitekim bu neşter geç de olsa ilk olarak hocaya uygulandı. Sonrası ise beklenmedik şekilde yönetimin görevi bırakması kaosa yol açacaktı.

“İvme yakalamışken…”

Ancak kaos olmadı ve takım görevini layıkıyla yerine getirerek seri galibiyetler elde etti. Bu durum beklenen ve sezon başından beri olması gereken bir gerçekti ancak olmadı. Şimdi olmuşken yani ivme yakalanmışken bunu korumak ilk öncelik olmalı.

Önemli bir parantez de Murat Balaban hocaya açmak gerekli diye düşünüyorum. Şehrimizin yetiştirdiği ve alt yapı koordinatörlüğü görevinde bulunan üstelik başarılı işlere imza atan Murat Balaban ikinci kez Sakaryaspor’un başına geçti. Bu sefer ki daha kaos dolu ve umutsuz bir durumda, ancak başarıyla başladı.

“En azından bir şansı hak ediyor”

Takıma hava kattı, sıcaklık kattı ve en önemlisi huzur kattı. Aile ortamı oluşturdu. Tüm futbolculara eşit davrandı. Murat hoca şansı hak ediyor, en azından herkes kadar hak ediyor. Ne hocalara ne isimlere şanslar tanındı bu şehir ama bizim memleketlimize içimizden birine bu şans verilmeli. Murat Hoca ile devam edilmeli.

Spor Muhabirliği mesleğime başladığımda alt yapı maçlarını ve antrenmanlarını takip eder, sık sık tesislere giderdim. Orada ki aile ortamına bizzat şahit oldum. Orada ilk hedef başarı değil, eğitim ve gelişim. Bunu net şekilde gördüm. Sadece Murat hoca değil tüm altyapı hocalarımızda bu çizgide ilerliyor.

Sakaryaspor hata yapıyor…”

Sakaryaspor yeni teknik direktör getirerek büyük hata yapıyor. Hazır oturmuş ve ivme yaşamış bir teknik adam varken yenisi getirmek büyük hata. Yeni teknik adam ilk puan kaybında, takımı ben kurmadım, alışma süresi vs gibi cümleler kurduğu zaman ne olacak.

Başlanan bir iş, uygun sürede bitirilmeye çalışılmalıdır. Çalışma, başlangıçta istenildiği gibi olmayabilir. İşin daha başarılı yapılması için uygulanan yöntemler değiştirilebilir. Yapılan iş çok önemli bir aşamaya gelmişken; yöntem değiştirmek, işi bırakıp başka bir işe girişmek, işi yapanları değiştirmek doğru değildir. İyi sonuçlar vermez. Bu sebeple sıkıntı yaşamamak için, işe girişmeden önce her şey en ince ayrıntısına kadar planlanmalıdır.

O yüzden şehrin ve taraftarın arkasında durduğu, desteklediği ve bağrına bastığı hocaya sahip çıkmalı ve doğru işi nasıl daha doğru hale getirebiliriz düşüncesi ile yardımcı olunmalıdır. Kalın sağlıcakla…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu