Fenerbahçe, yeni sezonda sağ bek için Gökhan Gönül’ü, sol bek için ise Caner Erkin’i kadrosuna katmasının ardından stoper arayışlarını da sürdürüyor. Lazio’nun 29 yaşındaki stoperi Bastos için görüşmelerini sürdüren sarı lacivertli ekibin transfer komitesi, tecrübeli oyuncuyu bonservisiyle birlikte kadrosuna katmak istiyor.

Lazio’nun belirlediği ücret ile Fenerbahçe’nin teklifi arasında 2 milyon Euroluk bir farkın kaldığı öğrenilirken, Bastos transferi için yönetimin farkı giderme çalışmaları içinde olduğu kaydedildi. Bastos için Lazio 5 milyon euro bonservis bedeli belirlerken, Fenerbahçe yönetimi ise transferi 3 milyon Euro’ya halletmek istiyor. Lazio ile Bastos için pazarlıklar sürüyor.

Fenerbahçe, Vedat Muriç’in de Lazio’ya transferi konusunda görüşmelerini sürdürürken Bastos transferi konusunda bazı pürüzlerin olduğu ve bunun da kısa süre içinde giderilmesinin oldukça yakın olduğu ifade edildi. Lazio’dan alınan yerel kaynakların bilgisine göre, Bastos için 5 milyon Euro bonservis bedeli belirleyen Lazio yönetimi, Fenerbahçe’nin 3 milyon Euroluk teklifine ilişkin görüşmeleri sürdürüyor. La Lazio Siamo Noi adlı kaynağa göre, bu farkın kapanması oldukça muhtemel gözüküyor.

Lazio teknik direktörü İnzaghi, gelecek yılki kadro planlamasında Bastos’a yer vermedi. 2019-2020 sezonunda 6 maç ilk 11 çıkan Angolalı stoper, 2016 yılında Rostov ekibinden 5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Lazio’ya transfer olmuş, 5 yıllık sözleşme imzalamıştı.

mersin escort

Bir Cevap Yazın