Aktüel

Facebook ve Instagram çöktü mü?

Facebook ve Instagram'a erişim sağlanamadı. İnternet kullanıcıları kısa süreli yaşanan erişim sorunu hakkında bilgi edinmek için araştırıyor.

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Facebook ve Instagram çöktü mü? Facebook’a girmek isteyen kullanıcılar, akış hatasıyla karşılaştı. Haber kaynağına ulaşmak isteyen üyeler, erişim sağlayamadı. Aynı durum Instagram’da da meydana geldi. Instagram kullanıcıları ise ‘akış yenilenemedi’ hatasıyla karşılaştı. Facebook ve Instagram neden girmiyor? Instagram ve Facebook çöktü mü?

17 Eylül Facebook ve Instagram erişim sorunu yaşanıyor

Facebook, Instagram ve WhatsApp ABD merkezli bir sosyal medya platformudur. Kurucusu ise Mark Zuckerberg’dir. Bu üç sosyal medya platformu aynı çatı altında hizmet vermektedir. Facebook’un hizmet verdiği sunucu ile Instagram ve WhatsApp’ın hizmet verdiği sunucunun aynı veri merkezinde yer almasından kaynaklı olarak bir platformda bir aksaklık meydana geldiğinde diğer platformların da etkilenmesi normaldir.

Genel olarak Facebook, Instagram, WhatsApp, Twitter ve Google gibi internet devlerinin çökmesi, erişim sağlanamaması durumlarında sunucuda yaşanan saldırı, yoğun trafik ve yazılımsal durumların ortaya çıkmasına bağlıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu