FenerbahçeFutbol

Emre Belözoğlu’nun sportif direktörlüğe getirilmesi doğru karar mı?

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

365 Spor YouTube kanalında yayınlanan Süper Lig takımlarının tartışıldığı Şampiyon programında konuşan Furkan Karakuzu, ülkemiz futbolunda sportif direktörlük kavramının tutmadığını ve sportif direktörlüğün olduğu kulüplerde teknik heyetin de adaptasyon sorunu yaşayabileceğini ifade etti.

“Emre Belözoğlu’nun sportif direktörlüğe getirilmesini doğru bulmuyorum”

Fenerbahçe’nin son durumunu değerlendiren Karakuzu,”Bakıldığı zaman Fenerbahçe’nin bazı noktaları iyi gibi gözükse de, bazı noktalarında hala çok büyük eksiklikler var. Taraftarın çok büyük bir sabırsızlığı var, ortada 6 seneyi geçen kupasız bir dönem var. Bu 6 yıl içinde hiç bir şekilde sportif bir başarı sağlanamaması, hele ki Ali Koç’un başkan olmasından sonraki süreçte üst üste gelen altıncılık, yedincilik ve bu sezonda da “Acaba” dedirten bir sürece gelinmesi tartışılabilir. Ama Emre Belözoğlu’nun Fenerbahçe’de sportif direktörlüğe getirilmesini doğru bulmuyorum. Bu sadece Fenerbahçe özelinde değil, Türkiye’de sportif direktörlük tutmayan bir kavram. Böyle bir kavramımız neden var, ben onu da bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

“Teknik heyeti de etkiler…”

Teknik heyetinin bu ortamdan etkileneceğini belirten Karakuzu, “Sportif direktörlük mevkiinin olduğu bir ortamda teknik heyetin de doğru çalışabileceğini düşünmüyorum. Neden diye sorarsan, zaten kulüp yönetimleri kurulurken Futbol Şube Sorumlusu diye bir mecra orada zaten var. Öyle bir makam dururken bir de Sportif Direktörlüğün ön plana çıkarılması ne kadar doğru bilmiyorum. Mesela, transfer planlamasında neden sportif direktör yapıyor planlamayı? Teknik adam bir liste verir, bu liste üzerinden gidilir, futbolcular buna göre transfer edilir” sözlerini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu