Aynı yöntem, farklı sistem: Detay Maxinet ile yeni bir Çiftlik Bank vurgunu

Son günlerde saadet zinciri veya dolandırıcılık denilince akıllara doğrudan Çiftlink Bank geliyor. Maalesef, günümüzde binlerce kişinin dolandırılmaya devam edildiği bu sistemlere Detay Maxinet ile bir yenisi daha eklendi.

Son dönemde oldukça yaygınlaşan Detay Maxinet ile bilgisayarlarını bir gün içerisinde minimum 14 saat açık bırakmak şartıyla üyelere, satın alınan pakete göre değişkenlik gösteren ve binlerce dolara ulaşabilen kazançlar vaat ediliyor.

Detay Maxinet için suç duyurusunda bulunulacak!

35 binden fazla üyeye sahip olduğu tespit edilen sistem için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 3 aylık detaylı inceleme sonrasında bir rapor hazırlandı.

Oluşturduğu saadet zinciri ile bugüne kadar 100 milyon liranın üzerinde para topladığı tespit edilen Detay Telekom San. Ve Tic. Limited şirketi hakkında yetkililerin ilerleyen günlerde savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi.

Ayrıca, şirkete ait olan internet sitesine erişimin engellenmesi için BTK’ya başvuruda bulunulacak. Tüm iddiaları yalanlayan şirket sahibi ise, tüm faaliyetlerin yasalara uygun bir şekilde yürütüldüğünü iddia ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz