Dani Alves’in intihar ettiği iddiası gündem oldu

0
147

Brezilyalı futbolcu Dani Alves’in son durumu hakkında net bir açıklama yapılmadı. Sosyal medyada dolaşan söylentilerle ilgili resmi bir doğrulama veya yalanlama bulunmuyor Dani Alves’in cinsel taciz suçlamasıyla yargılandığı bilinmekte ancak yaşanan gelişmelerle ilgili kesin bilgiler henüz resmi makamlardan gelmediği biliniyor.

Alves, Bahia altyapısında başladığı futbol kariyerinde Sevilla, Barcelona, Juventus ve Paris Saint-Germain gibi önemli kulüplerde oynamış ve Brezilya Milli Takımı’nın formasını giymiştir. Ancak, şu anki durumuyla ilgili kesin bir açıklama yapılmadığı için, Dani Alves’in akıbeti hakkında sadece spekülasyonlar mevcut. Konuyla ilgili resmi açıklamaların yapılmasının ardından detaylı bilgilendirmenin yapılacağı öğrenildi.

DANİ ALVES KİMDİR?

Dani Alves, 6 Mayıs 1983 tarihinde Brezilya’nın Juazeiro şehrinde doğmuş bir futbolcudur. Kariyeri boyunca sağ bek pozisyonunda oynamıştır, ancak hücum yönü ağır basan bir sağ bek olarak tanınır. Alves, futbol kariyerine Brezilya kulübü Bahia’nın altyapısında başladı ve 2001 yılında profesyonel sözleşme imzaladı.

Daha sonra 2002 yılında Sevilla’ya transfer oldu ve burada altı sezon boyunca önemli bir performans sergiledi. 2008’de İspanyol devi Barcelona’ya transfer oldu ve burada büyük başarılar elde etti. Barcelona formasıyla birçok lig şampiyonluğu, UEFA Şampiyonlar Ligi zaferi ve diğer birçok kupa kazandı.

2016 yılında Juventus’a transfer olduktan sonra bir sezon oynadıktan sonra Paris Saint-Germain’e katıldı. Kariyeri boyunca Brezilya Milli Takımı için de oynayan Alves, milli formayla birçok başarı elde etti.