Futbol

Chelsea Teknik Yöneticisi Thomas Tuchel’den sert tepki! “Artık durun yeter”

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Chelsea’nin teknik işvereni, Rus iş adamı ve Ukrayna’daki savaş hakkında kendisine yöneltilen sorulara reaksiyon gösterdi.

Thomas Tuchel, düzenlediği son basın toplantısında basın mensuplarından bir istekte bulundu. Alman çalıştırıcı, Chelsea’nin sahibi Roman Abramovich’in Ukrayna’daki savaşa nasıl tesir edebileceği tarafındaki sorulara son verilmesini istedi.

Liverpool’a kaybedilen Lig Kupası finalinin akabinde toparlanmaya çalışan Chelsea, Salı günü FA Cup beşinci cinsinde Luton Town ile karşılaşacak.

Fakat Tuchel’e yöneltilen sorular maçtan çok futbol dışı mevzularla ilgiliydi. Abramovich ve Ukrayna hakkındaki sorular Alman teknik adamı isyan ettirdi.

NE SÖYLEDİ?
Tuchel, Abramovich’in yetkilerini Chelsea mütevelli heyetine devretmesi hakkında Pazar günü Wembley’deki finalden evvel yaptığı açıklamayı yineledi.

“Düşüncelerim final günüyle birebir. Bu karar, teknik yönetici olarak benim rutin işlerimi pek etkilemiyor.”

“Takımı nasıl daha düzgüne götürebileceğimiz hakkında Petr Cech ile her gün, Marina’yla ise tertipli olarak görüşüyoruz. Bu değişmeyecek, zira ikisi de hala vazifesinin başında. Benim için günlük akışta değişen bir şey olmayacak.”

Tuchel’e mevcut milletlerarası iklimde Abramovich’in kulübün sahibi olmasının sorun yaratıp yaratmayacağı soruldu

“Bu beni aşan bir husus. Ayrıntılara hakim değilim, her şeyi bilmiyorum. Futboldan çok daha kıymetli hususlar olduğu hakkında hemfikiriz, bu asla değişmeyecek.”

“Savaş üzere durumlar elbette çok daha değerli. Ama Bay Abramovich’in rolü hakkında yorum yapamam, zira bu hususta kâfi bilgim yok.”

SORULARDAN BIKTI
Gazeteciler bu sefer de Abramovich’in Ukrayna tarafından arabuluculuğa davet edilmesi hakkındaki haberleri gündeme getirdi.

Tuchel, Rusya’nın en varlıklı iş adamlarından biri olan Abramovich’in savaşa tesir edip edemeyeceği tarafındaki soruya ise şu karşılığı verdi:

“Bir dakika, bir dakika, buna bir son vermelisiniz. Ben siyasetçi değilim. Sahiden buna son vermelisiniz. Birebir şeyleri söylemekten rahatsızlık duyuyorum, zira ben hiç bir savaşın içinde yer almadım.”

“Savaş hakkında konuşurken bile kendimi berbat hissediyorum, zira ben çok şanslıyım. Burada huzur içinde oturup elimden gelenin en uygununu yapmaya çalışıyorum, lakin bu soruları sormaktan vazgeçmelisiniz. Size verebileceğim bir yanıtım yok.”

Kaynak: A Spor

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu