Beşiktaş

Beşiktaş’tan Galatasaray’ın açıklamasına cevap: “Bizim muhatabımız TFF’dir”

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Beşiktaş, Galatasaray’ın yaptığı açıklamaya cevap niteliğinde bir yazılı açıklama yayınladı.

Galatasaray‘ın Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi‘nin 1986-87 sezonuyla ilgili açıklamalarda bulunmasının ardından yaptığı “saha içinde adil, dürüst ve sportmence bir yarış içerisinde şampiyonluk kazanmaya davet ediyoruz” açıklamasının ardından yazılı açıklamada bulunan Beşiktaş ise sarı kırmızılı ekibe “Süleyman Seba’nın söylediği ‘Şerefli ikinciliklerimiz ile gurur duyuyoruz’ ifadesinin ne için söylendiği tüm kamuoyu tarafından yıllardır çok iyi bilinmektedir.” ifadelerini kullandı.

İşte Beşiktaş’ın yaptığı açıklama:

“Sayın Mesut Bakkal’ın yaşam öyküsünü anlattığı kitabındaki itirafları doğrultusunda, 1986-87 sezonu şampiyonluğunun Kulübümüz adına yeniden tescili için Türkiye Futbol Federasyonu’na yapmış olduğumuz müracaat ile ilgili Galatasaray Spor Kulübü’nün 1 Haziran 2020 tarihinde yapmış olduğu açıklamaya cevabımızdır.”

“Sizin muhatabınız Mesut Bakkal, bizim muhatabımız ise TFF’dir”

Açıklamada “Öncelikle söylemek isteriz ki Galatasaray Spor Kulübü’nün bu açıklamasının muhatabı nasıl ki Sayın Mesut Bakkal ise bu hususta Kulübümüzün muhatabı da ilgili kararı verecek olan Türkiye Futbol Federasyonu’dur.” ifadeleri kullanıldı.

Şerefli ikincilikler vurgusu

Beşiktaş, açıklamanın devamında Süleyman Seba’nın “şerefli ikincilikler” sözüyle ilgili; “Onursal Başkanımız Sayın Süleyman Seba’nın söylediği ‘Şerefli ikinciliklerimiz ile gurur duyuyoruz’ ifadesinin ne için söylendiği tüm kamuoyu tarafından yıllardır çok iyi bilinmektedir.”

“Asıl bu söylemlere muhatap kalarak şampiyon olmak talihsizlik sayılır”

Açıklamanın son bölümünde ise Ahmet Nur Çebi’ye ithafen söylenen “talihsizlik” açıklamasına değinen Beşiktaş, “Başkanımız Sayın Ahmet Nur Çebi’nin yapmış olduğu açıklamaları ‘Talihsizlik’ olarak nitelemekten daha ziyade bu söylemlere muhatap kalınarak şampiyon olmak asıl talihsizliktir.

Kulübümüz tarafından kazanılmış olan şampiyonlukların ve kupaların ‘Şeref’imiz ile oynayıp ‘Hakkı’mız ile kazanıldığı tüm spor camiasında çok iyi bilinmektedir. Bundan sonra da böyle olacaktır.” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu