Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Beşiktaş, Orkun Kökçü için ‘söz’ aldı

Benfica’daki geleceği belirsiz olan milli futbolcu Orkun Kökçü’nün babası Halis Kökçü, Beşiktaş Başkanı Hasan Arat ve Asbaşkan Hüseyin Yücel’i ziyaret etti. Görüşmede, “Eğer Türkiye’ye dönersek, adresimiz sadece Beşiktaş olacak” mesajı verildi.

Benfica'daki geleceği belirsiz olan

Beşiktaş yönetimi, Orkun Kökçü’nün transferi için adeta tetikte. Benfica’daki teknik direktör Roger Schmidt’in geleceği, bu transferin kaderini belirleyecek. Eğer Schmidt görevde kalırsa, milli oyuncunun Benfica’dan ayrılması bekleniyor. Ayrıca, Feyenoord’dan eski hocası Arne Slot’un Liverpool’un başına geçmesi durumunda, Orkun’un İngiliz devine transferi de gündeme gelebilir.

Beşiktaş yönetimi, Schmidt’in Benfica’daki durumu ve Liverpool’un olası hamlelerine göre Orkun için harekete geçmeyi planlıyor. Orkun Kökçü, bir süredir İstanbul’da bulunarak gelişmeleri yakından takip ediyor.

Beşiktaşlı yöneticilerle bir araya gelen Halis Kökçü, oğlunun transferi konusunda detaylı bir görüşme yapmadı. Çünkü Orkun Kökçü, Euro 2024 için milli takım kampına katılacak. Daha önce Benfica’nın Avrupa Ligi maçını Samet Aybaba ile izleyen Halis Kökçü, bu kez Başkan Hasan Arat ve Asbaşkan Hüseyin Yücel’in de konuğu oldu.

Benfica’nın teknik direktör Schmidt ile ilgili vereceği karar ve Arne Slot’un Liverpool’a Orkun’u isteyip istemeyeceğine bağlı olarak nihai bir karar verilecek. Halis Kökçü, hem kendisinin hem de oğlunun Beşiktaşlı olduğunu belirterek, “Şu anda Türkiye’de oynamayı düşünmüyoruz. Ancak şartlar ne getirir bilinmez. Eğer Türkiye’ye dönüş olursa adresimiz sadece Beşiktaş olacak” dedi.

23 yaşındaki milli futbolcu, bu sezon Benfica formasıyla 43 resmi maçta 7 gol attı ve 11 asist yaparak başarılı bir performans sergiledi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beşiktaş'tan sezon ortasında Ligue 1
Sıradaki Haber Valentin Rosier Beşiktaş’a geri dönüyor