Futbol

BEŞİKTAŞ HABERLERİ – Spor muharrirleri Beşiktaş – Başakşehir maçını bu sözlerle kıymetlendirdi

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

TURGAY DEMİR – YENİ BİR ŞEY DENERKEN!

Futbol denen oyunda emeğinin karşılığını almak istiyorsan yeterli bir golcün ve düzgün de bir on numaran olacak. Bu matematik.

Beşiktaş dün tekrar maç uzunluğu üstün oynadığı maçta kalesine iki defa gelen Başakşehir’den iki gol yedi. Buna karşılık birinci yarıda dört, ikinci yarıda iki durum bulan Beşiktaş yalnızca iki kere fileleri havalandırabildi.

Yenilen ikinci gol var ki tam bir güldürü. Welinton sakatlanmış ve birinci yarının bitimine bir dakika var. Savunma hem uzunluktan kısa kalmış, hem de bir eksik. Kenarda kim varsa, saniye değil “an” bile kaybetmeden atacaksın ceza alanı içine. Pekala Lider hoca ne yapıyor!? Alana süreceği Necip’i kenarda ısındırıyor!

TURGAY DEMİR – YENİ BİR ŞEY DENERKEN!

Futbol denen oyunda emeğinin karşılığını almak istiyorsan uygun bir golcün ve yeterli de bir on numaran olacak. Bu matematik.

Beşiktaş dün yeniden maç uzunluğu üstün oynadığı maçta kalesine iki sefer gelen Başakşehir’den iki gol yedi. Buna karşılık birinci yarıda dört, ikinci yarıda iki durum bulan Beşiktaş yalnızca iki defa fileleri havalandırabildi.

Yenilen ikinci gol var ki tam bir güldürü. Welinton sakatlanmış ve birinci yarının bitimine bir dakika var. Savunma hem uzunluktan kısa kalmış, hem de bir eksik. Kenarda kim varsa, saniye değil “an” bile kaybetmeden atacaksın ceza alanı içine. Pekala Lider hoca ne yapıyor!? Alana süreceği Necip’i kenarda ısındırıyor!

Sen misin o denli yapan, Murphy Kanunu anında giriyor devreye ve yiyorsun komik golü. Bu neyin fantezisi Lider hocam, her seferinde yeni bir şey deniyorsun, yetmedi mi!?

Beşiktaş bana nazaran istikrarsız takımına ve Josef üzere kıymetli bir eksiğine karşın Can Bozdoğan- Atiba ikilisinin üstün performanslarıyla oyunun hakimiydi.

Başakşehir, Beşiktaş’a oyun olarak karışılık veremedi lakin onlar da durumları değerlendirirken mahirdiler. İtimat çok maharetli ve uğraşlı ancak birebir derecede egoist, biraz kadro için oynamayı denerse daha yararlı olur.

Sen misin o denli yapan, Murphy Kanunu anında giriyor devreye ve yiyorsun komik golü. Bu neyin fantezisi Başkan hocam, her seferinde yeni bir şey deniyorsun, yetmedi mi!?

Beşiktaş bana nazaran istikrarsız takımına ve Josef üzere kıymetli bir eksiğine karşın Can Bozdoğan- Atiba ikilisinin üstün performanslarıyla oyunun hakimiydi.

Başakşehir, Beşiktaş’a oyun olarak karışılık veremedi lakin onlar da konumları değerlendirirken mahirdiler. İtimat çok maharetli ve çabalı ancak birebir derecede egoist, biraz kadro için oynamayı denerse daha yararlı olur.

Kenan’ı birinci defa istikrarlı gördüm, bir de gol attı, umalım ki şeytanın kolunu bacağını kırmış olsun. Alex Teixeria’nın uğraşını takdir ediyorum lakin yeniden de mesleğinin yanından bile geçmiyor.

Batshuayi ise tam bir facia. Mazisini bilmesek “Nereden buldunuz bu adamı” derdim. Ya büyük bir sorunu var ya da taammüden oynamıyor! Bakalım, çıkar kokusu yakında.

SİNAN VARDAR – BAŞKANLAR YOK!

Başkan Karaveli’nin Serdar, Can ve İnanç’ı birinci 11’e almasının, gruba hareket getirdiği bir gerçekti. Beşiktaş’ın bu gençlik ateşi ve taraftarının dayanılmaz takviyesiyle birinci 10 dakikada tam 4 gol konumundan yararlanamaması, Kenan, Alex, İnanç’ın biraz şanssızlığı ve her zamanki üzere son vuruş kabiliyetsizliğiydi.

Kenan’ı birinci kere istikrarlı gördüm, bir de gol attı, umalım ki şeytanın kolunu bacağını kırmış olsun. Alex Teixeria’nın uğraşını takdir ediyorum lakin tekrar de mesleğinin yanından bile geçmiyor.

Batshuayi ise tam bir facia. Mazisini bilmesek “Nereden buldunuz bu adamı” derdim. Ya büyük bir sorunu var ya da taammüden oynamıyor! Bakalım, çıkar kokusu yakında.

SİNAN VARDAR – ÖNDERLER YOK!

Lider Karaveli’nin Serdar, Can ve İnanç’ı birinci 11’e almasının, kadroya hareket getirdiği bir gerçekti. Beşiktaş’ın bu gençlik ateşi ve taraftarının harikulade takviyesiyle birinci 10 dakikada tam 4 gol konumundan yararlanamaması, Kenan, Alex, İnanç’ın biraz şanssızlığı ve her zamanki üzere son vuruş kabiliyetsizliğiydi.

Birinci 10 dakikanın akabinde Ghezzal oyuna bir türlü giremeyince siyah-beyazlılar oyun kuramadı ve rakibinden kaptığı toplarla duruma girmeyi denedi. Ghezzal’in yanı sıra Beşiktaş’ın deneyimlileri Rosier ve Atiba da kaçak güreştiler.

Birinci golde Serdar’ın kusuru maç eksikliğinden diğer bir şey değildi tahminen lakin yenen iki golde de Rosier’i orta da bulasın! Birinci yarının sonlarında birinci 45 dakikada Welinton sakatlandığında maç 3 dakika durdu. Necip oyuna girdiğinde maçta ikinci yarı başladı ve Başakşehir bu boşlukta golü de buldu.

Atiba; grup 10 kişi kaldığında deneyimiyle savunmaya geçmeliydi ancak boşa bekledik. Alışılmış bu ortada oyuncu değişikliği ihtimaline karşın ısınan yedek futbolcunun olmaması da teknik heyetin kusuruydu. Beşiktaş maçında bunları yazmak bile bana zulüm geliyor.

Birinci 10 dakikanın akabinde Ghezzal oyuna bir türlü giremeyince siyah-beyazlılar oyun kuramadı ve rakibinden kaptığı toplarla konuma girmeyi denedi. Ghezzal’in yanı sıra Beşiktaş’ın deneyimlileri Rosier ve Atiba da kaçak güreştiler.

Birinci golde Serdar’ın yanlışı maç eksikliğinden öteki bir şey değildi tahminen fakat yenen iki golde de Rosier’i orta da bulasın! Birinci yarının sonlarında birinci 45 dakikada Welinton sakatlandığında maç 3 dakika durdu. Necip oyuna girdiğinde maçta ikinci yarı başladı ve Başakşehir bu boşlukta golü de buldu.

Atiba; grup 10 kişi kaldığında deneyimiyle savunmaya geçmeliydi lakin boşa bekledik. Natürel bu ortada oyuncu değişikliği ihtimaline karşın ısınan yedek futbolcunun olmaması da teknik heyetin kusuruydu. Beşiktaş maçında bunları yazmak bile bana zulüm geliyor.

Beşiktaş ikinci yarıda genç Can’ın önderliğinde oyunu rakip alana sürdü. Taraftarının dayanağıyla baskı artarken, Başakşehir kendi alanına hapsoldu. Kenan’ın beraberliği getiren golü atması moral oldu tahminen ancak Beşiktaş yeniden güç attı, kolay yedi ve alandan tekrar 2 kayıp puanla ayrıldı.

İdare; Ghezzal, Alex, Rosier, Pjanic ve Batshuayi’yi ekibe kazandırmak için mali manada büyük risk aldı. Lakin bu futbolcuların performansları maalesef hayal kırıklıklarıyla dolu! Önder oyuncular bu dönem sınıfta kaldılar. Başakşehir’deki 18 yaşındaki sol bek Ravil Tagir benim Altınordu’dan 4 yıl öncesinden keşfettiğim yıldız adayıydı. Beşiktaş’a gelmesini çok istedim fakat olmadı. Dünkü başarılı performansı alkışa bedeldi. Hakem Erkan Özdamar çok düzgün bir idare gösterdi.

Beşiktaş ikinci yarıda genç Can’ın önderliğinde oyunu rakip alana sürdü. Taraftarının dayanağıyla baskı artarken, Başakşehir kendi alanına hapsoldu. Kenan’ın beraberliği getiren golü atması moral oldu tahminen lakin Beşiktaş tekrar sıkıntı attı, kolay yedi ve alandan tekrar 2 kayıp puanla ayrıldı.

İdare; Ghezzal, Alex, Rosier, Pjanic ve Batshuayi’yi kadroya kazandırmak için mali manada büyük risk aldı. Lakin bu futbolcuların performansları maalesef hayal kırıklıklarıyla dolu! Önder oyuncular bu dönem sınıfta kaldılar. Başakşehir’deki 18 yaşındaki sol bek Ravil Tagir benim Altınordu’dan 4 yıl öncesinden keşfettiğim yıldız adayıydı. Beşiktaş’a gelmesini çok istedim fakat olmadı. Dünkü başarılı performansı alkışa kıymetti. Hakem Erkan Özdamar pek düzgün bir idare gösterdi.

Kaynak: A Spor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu