Futbol

BEŞİKTAŞ HABERLERİ: Flaş Başkan Karaveli eleştirisi! “O noktada bitiyorsun”

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

SİNAN VARDAR – STRATEJİK YANILGI

Beşiktaş maçın yaklaşık 70 dakikasında o denli bir baskı kurdu ki; tahminen bu dönemin en yeterli performansıydı. Pekala Beşiktaş neden elendi? Kupa maçında gereksiz riske girip, savunmayı unutursanız elenirsiniz.

Kupaya böylesine trajik vedayla el salladı Kara Kartal! Tahminen de dönemin en değerli maçı kaybedildi ve Avrupa’ya giden kısa yol kapandı.

Sonuca değil, haticeye bakarsak… Ghezzal olmak üzere Beşiktaş fevkalade bir enerjiyi alana sürdü. Kartal, Rosier ve Umut’la sağlı sollu ataklarla rakibini bunaltırken Ghezzal 22 futbolcu ortasında güya krallığını ilan eder üzereydi. Cezayirli sihirbaz, Beşiktaş’ı kusursuz yönetirken onu izlemeye doyum olmaz dakikalar başlıyordu.

SİNAN VARDAR – STRATEJİK YANILGI

Beşiktaş maçın yaklaşık 70 dakikasında o denli bir baskı kurdu ki; tahminen bu dönemin en yeterli performansıydı. Pekala Beşiktaş neden elendi? Kupa maçında gereksiz riske girip, savunmayı unutursanız elenirsiniz.

Kupaya böylesine trajik vedayla el salladı Kara Kartal! Tahminen de dönemin en değerli maçı kaybedildi ve Avrupa’ya giden kısa yol kapandı.

Sonuca değil, haticeye bakarsak… Ghezzal olmak üzere Beşiktaş dayanılmaz bir enerjiyi alana sürdü. Kartal, Rosier ve Umut’la sağlı sollu ataklarla rakibini bunaltırken Ghezzal 22 futbolcu ortasında güya krallığını ilan eder üzereydi. Cezayirli sihirbaz, Beşiktaş’ı mükemmel yönetirken onu izlemeye doyum olmaz dakikalar başlıyordu.

Atiba her zamanki üzere dikine kaleye giderken, Kenan ve Alex de seri paslarla Kayserispor savunmasının başını döndürdü. Kayserispor kalesi düştü düşecek derken kaleci Cenk ayakta duran isimdi. Batshuayi son vuruşlarda biraz maharetli olsa Beşiktaş birinci 45 dakikada fişi çekecekti. Sonradan oyuna giren Larin ve İtimat de turist üzere alanda dolaşınca ne söylesek boştu. Kenan oyundan alınırken ıslığı hak etmedi fakat Batshuayi sabır törpüsü…

Kayseri’de Carole iki kusursuz asiste imza atarken sahanın en güzellerinden biriydi. Hikmet Karaman’ın dün 5 kıymetli eksiğe karşın, rakibinin gücüne hürmet göstererek kadrosunu yarı finale taşımasını tebrik ederim.

Halil Umut Meler’e makus hakem diyemem lakin değerli bir gerçek var ki; bu hakem arkadaş Beşiktaş maçlarını makus yönetiyor. Futbolu yine keşfetmeye gerek yok. Şayet bir kupa maçı oynuyorsanız, saha ve seyirci avantajınız varsa bu kadar riske gerek yoktu. Ve alışılmış ki atamıyorsanız yemeyeceksiniz. Artık ne desek boş ancak Beşiktaş dünkü mağlubiyetle büyük ihtimalle dönemi kapattı.

Atiba her zamanki üzere dikine kaleye giderken, Kenan ve Alex de seri paslarla Kayserispor savunmasının başını döndürdü. Kayserispor kalesi düştü düşecek derken kaleci Cenk ayakta duran isimdi. Batshuayi son vuruşlarda biraz mahir olsa Beşiktaş birinci 45 dakikada fişi çekecekti. Sonradan oyuna giren Larin ve İnanç de turist üzere alanda dolaşınca ne söylesek boştu. Kenan oyundan alınırken ıslığı hak etmedi ancak Batshuayi sabır törpüsü…

Kayseri’de Carole iki şahane asiste imza atarken sahanın en düzgünlerinden biriydi. Hikmet Karaman’ın dün 5 kıymetli eksiğe karşın, rakibinin gücüne hürmet göstererek grubunu yarı finale taşımasını tebrik ederim.

Halil Umut Meler’e makûs hakem diyemem lakin kıymetli bir gerçek var ki; bu hakem arkadaş Beşiktaş maçlarını makûs yönetiyor. Futbolu yine keşfetmeye gerek yok. Şayet bir kupa maçı oynuyorsanız, saha ve seyirci avantajınız varsa bu kadar riske gerek yoktu. Ve olağan ki atamıyorsanız yemeyeceksiniz. Artık ne desek boş lakin Beşiktaş dünkü mağlubiyetle büyük ihtimalle dönemi kapattı.

TURGAY DEMİR – LİDER KARAMAN!

Evvel yiğidin hakkını (!) verelim!. Bak Lider hocam, sen Kenan’ı futbolcu sanıyorsun ya işte o noktada bitiyorsun. Yeni dönemde kim gelir bilmem ancak sen gidersin hocam, gitmelisin de net!

Evet kusursuz bir kupa maçı izledik. Kayserispor birinci on dakikada tesirli oynadı bir gol attı, Beşiktaş 65’e kadar rakibini adeta ezdi, yedi-sekiz durum buldu lakin yalnızca bir gol atabildi. Öykü bu kadar kolay.

Beşiktaş önde basıyor, Ghezzal, Atiba ve Texeira ile güzel top kullanıyor ancak Kenan ve Umut Meraş’ın pas trafiğini bozup rakibe nefes aldırmaları nedeniyle emekler boşa gidiyor. Görüntü böyleyken dahi çok sayıda durum ise Batshuayi’nin beceriksizliğine kurban gitti.

TURGAY DEMİR – BAŞKAN KARAMAN!

Evvel yiğidin hakkını (!) verelim!. Bak Başkan hocam, sen Kenan’ı futbolcu sanıyorsun ya işte o noktada bitiyorsun. Yeni dönemde kim gelir bilmem ancak sen gidersin hocam, gitmelisin de net!

Evet şahane bir kupa maçı izledik. Kayserispor birinci on dakikada tesirli oynadı bir gol attı, Beşiktaş 65’e kadar rakibini adeta ezdi, yedi-sekiz durum buldu lakin yalnızca bir gol atabildi. Öykü bu kadar kolay.

Beşiktaş önde basıyor, Ghezzal, Atiba ve Texeira ile güzel top kullanıyor ancak Kenan ve Umut Meraş’ın pas trafiğini bozup rakibe nefes aldırmaları nedeniyle emekler boşa gidiyor. Görüntü böyleyken dahi çok sayıda durum ise Batshuayi’nin beceriksizliğine kurban gitti.

Olağan kurallarda birinci on dakikadan sonra oyunu bu kadar domine eden Beşiktaş’ın dört-beş gol atması lazım fakat bu bir türlü olmuyor. Eee atamayana da atıyorlar doğal olarak. Hakikaten Kayserispor bulduğu birinci kontratakta ikinci golünü attı… Konuk kadro az ve öz oynadı, fırsatçılık yaptı, kalesini âlâ savundu ve çeşidi aldı, kaçtı. Tebrikler.

Gelelim hakeme. Kayserisporlu oyuncular Ghezzal’ı adeta nöbetleşe dövdüler, Halil Umut Meler yalnızca parmaklarıyla saymakla yetindi. Sonlara gerçek omuz omuza uğraşta kendisi konumu net görüp devam ettirmesine karşın eyyamcı yardımcısına uyup kırmızı kart gösterdi. VAR uyarmasa bir skandala daha imza atacaktı.

Öbür taraftan Necip’in içinde olduğu konumda, top Kayserisporlu oyuncunun eliyle temas ediyor her ne hikmetse VAR uyarmadı bile. Yazık bu ülke futboluna, nitekim yazık.

Olağan koşullarda birinci on dakikadan sonra oyunu bu kadar domine eden Beşiktaş’ın dört-beş gol atması lazım lakin bu bir türlü olmuyor. Eee atamayana da atıyorlar doğal olarak. Gerçekten Kayserispor bulduğu birinci kontratakta ikinci golünü attı… Konuk kadro az ve öz oynadı, fırsatçılık yaptı, kalesini uygun savundu ve tipi aldı, kaçtı. Tebrikler.

Gelelim hakeme. Kayserisporlu oyuncular Ghezzal’ı adeta nöbetleşe dövdüler, Halil Umut Meler yalnızca parmaklarıyla saymakla yetindi. Sonlara yanlışsız omuz omuza gayrette kendisi durumu net görüp devam ettirmesine karşın eyyamcı yardımcısına uyup kırmızı kart gösterdi. VAR uyarmasa bir skandala daha imza atacaktı.

Öbür taraftan Necip’in içinde olduğu konumda, top Kayserisporlu oyuncunun eliyle temas ediyor her ne hikmetse VAR uyarmadı bile. Yazık bu ülke futboluna, sahiden yazık.

Kaynak: A Spor

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu