BeşiktaşFutbol

Beşiktaş Başkanı Çebi: Bana zaman verin, Beşiktaş’ı uçurayım

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Asist Analiz'in canlı yayınına konuk oldu. Sözleşmesi devam eden futbolcular ve ayrılan futbolcular, transfer gündemi ve teknik heyet ile ilgili konuşan Çebi, merak edilen konulara dair açıklamalarda bulundu.

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Başkan Çebi, “Sergen Hoca’nın Fenerbahçe maçının ardından yaptığı açıklama; hedefinin şampiyonluk olduğunu işaret eder bu da beni oldukça mutlu eder. Önceki yönetimin kurduğu takımdan da memnun olmadığını gösterir.

Transfere gelecek olursak; TFF’nin lisans yönetmenliği beni oldukça korkutuyor. Bir bomba da; UEFA’dan temiz kağıdı almak. Takımdan gidenlerin olması lazım. Tabii Victor Ruiz gibi değil. Bonservisli şekilde… Ruiz demişken Del Bosque ile karıştırılıyor. Alakası yok. İspanyol hocanın görevine kulüp tarafından son verildi. Ruiz’de böyle bir durum söz konusu bile değil.” ifadelerini kullandı.

Çebi: Ruiz, bana ‘pandemiyi ben mi getirdim’ dedi

Victor Ruiz’in ayrılığına dair konuşan Çebi, “Kendisi ayrıldı. Bizimle hiçbir diyalog kurmadı. Başımıza bir menajer belası sarmış. ‘Menajerimle konuşun… Menajerimle konuşun’ başka bir şey demedi. 1-2 ay geç ödemelerin gecikmesi makul bir süreç… Bizden pandemi dönemi varken mart-nisan-mayıs ayının parasını istedi. Şubatı biz zaten ödedik.

Pandemide gelir yok. Yayıncı kuruluş; ‘ille de indirim’ diyor… Sponsorlar kaçıyor. Taraftar yok… Adam bana; ‘Pandemiyi ben mi getirdim?’ dedi. Bana kimse Ruiz’i savunmasın. Bonservis bedelini de ondan alacağız. Haklıyız biz. Hukukta karşılığı var! Mücbir sebep. Bir kere niyeti kötüydü. Başka yere gidecek ya sakatlanmak istemiyor. Bu işin sonuna kadar peşini bırakamayacağım.”

“Kime giderse gitsin”

Kartal Yiğit’in Galatasaray’a gider mi sizce sorusuna; “Benden gittikten sonra kime giderse gitsin. Olayların yaşandığı gün Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’e geçmiş olsun ziyaretine gitmiştik. ‘Ya Başkan görüyor musun?’ dedim. O da sinirlendi, ‘Ben de şunla uğraşıyorum’ dedi. Bu kadar tepki koyan bir başkanın bir başkasına bunu yapmasını zannetmiyorum.

UEFA ve FIFA; futbolcuların sendikası gibi. Sanki pandemi bir tek futbolcuları vurdu; kulüplere uğramadı… Beşiktaşıma canım feda olsun. Olanı da verdim. Beyaz saçlı bir tanesi yok mu? Paran yoksa niye geldin diyor. Ee 100 milyon verdim. Yetmez… 200 verdim. Yetmez daha da ver…

Beşiktaş’ı uçururum

Özetleyecek olursak; futbolcu bana parayı ver, bankacı faizini öde diyor. Benim en büyük derdim zaman. Bana zaman verseler Beşiktaş’ı uçururum… Taraftar yanımda olur beni üzmez, sosyal medyadaki trollere karşı arkamda durursa canımı bile veririm” diye konuştu.

Ruiz konusunda oldukça dertli olan Ahmet Nur Çebi; siyah-beyazlı yönetimin merakla beklediği Gökhan Gönül, Burak Yılmaz ve Caner Erkin konusuna açıklık getirdi. Yola hepsiyle devam etmek istediğini belirten Çebi, “Ruiz gibi yanlış yapmadılar. Hepsiyle yola devam etmek istiyorum ancak benim verdiğimle. Hepsini istiyorum, seviyorum ancak benim bütçemle. Yoksa yolları açık olsun.

Yerli oyunculara değer verilmemesi çocukların kalbini kırıyor. Bu arada Ruiz’e takımdaki yabancılar bile tepkili. Arkadaşlarına veda etmedi. Fesihnameyi gönderdiği gün adam İspanya’ya inmiş. Ne yaptık biz sana? Cebine 1 milyon Euro’dan fazla parayı koydun. 500 bin Euro için bize bunu yaptın.

Altyapıdan her sene bir futbolcuyu A takıma çıkaracağız

“A takımı hocanız, altyapıyla koordinale olunca başarı geliyor. Çok mutluyum ki; Sergen Hoca, altyapının başına getireceğimiz ağabeyiyle çalışmak istedi. Açıkçası bu beni rahatlattı. Bu saatten sonra buna mecburuz. Artık altyapıdan her sene 1 oyuncu A takıma çıkaramayan takımlar başarılı olamaz” ifadelerini kullandı.

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu