Bartın’da 530 tekstil fabrikası çalışanı karantinaya alındı

471

Bartın Organize Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasinda çalışan 3 personelde Koronavirüse rastlanılması üzerine filyason çalışması başlamış, bunun üzerine virüslü işçi sayınının artması nedeniyle fabrika üretime ara vermişti.

Abamedya’nın haberine göre, Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Fabrika Yönetimi arasında yapılan toplantı sonucu fabrikada çalışan 530 personelin karantinaya alınmasına karar verildi.

Tekstil fabrikası idarecileri çalışanları tek tek arayarak “Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğünde ve Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne, Bartın Jandarma komutanlığına isim listeniz verildi, önümüzdeki 5 gün içinde Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü personelleri evinize gelerek Koronavirus testi yapacaklar. Şu an itibariyle evinizde karantina altına alındınız. Lütfen testleriniz sonuçlanana kadar kendinizi izole altına alıp bir başkası ile temas etmeyin, evlerinizi terk ettiğiniz tespit edildiği taktirde idari para cezası ve adli işlem başlatılacağı” şeklinde telefon görüşmelerinin gerçekleştiği ögrenildi.

“Testlerin hemen yapılmasını istiyoruz”

Koronavirüs testlerinin Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinde 3 bölüm halinde yapılacağı öğrenilirken fabrika çalışanları ise gelen telefonla psikolojilerinin bozulduğunu, halk sağlığı yetkililerinin derhal teste başlamalarını, kendileri gelemezler ise biz kendimiz test yaptırmaya gidelim. Mikrop varmı? yokmu? en kısa zamanda öğrenmek hepimizin hakkı. Bu psikoloji ile 5 gün bekleyemeyiz” diyerek yetkilileri acilen göreve çağırdılar.

esenyurt medyum

Bir Cevap Yazın