Futbol

Bakan duyurdu! PAOK-Beşiktaş karşılaşması Kanal D’den şifresiz yayınlanacak

PAOK Başkanı Ivan Savvidis "karşılaşmayı şifresiz yayınlayacağız, tüm Yunanistan'ı temsil ediyoruz" açıklamasının ardından siyah-beyazlı taraftarlar Twitter'da gündem çalışması yaptı. Taraftarlar, Bakan Kasapoğlu'na "Karşılaşma Türkiye'de de şifresiz olsun" çağrısında bulundu. Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamada karşılaşmanın Kanal D'den şifresiz olarak yayınlanacağını duyurdu.

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

UEFA Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Turu’na katılmaya hak kazanan Beşiktaş, 2. ön eleme turunda PAOK ile karşılaşacak. Yunanistan ekibi PAOK’un Kulüp Başkanı Ivan Savvidis, karşılaşmanın milli maç niteliğinde olduğunun altını çizmişti. Beşiktaşlı taraftarlar ise Twitter’dan Gençlik ve Spor Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na “Maç Türkiye’de de şifresiz olarak yayınlansın” çağrısında bulunmuştu. Kasapoğlu, yaptığı açıklamada karşılaşmanın Kanal D üzerinden canlı yayınlanacağını duyurdu.

Şifreli platform D-Smart üzerinden yayınlanacaktı

25 Ağustos 2020 Salı Günü Saat 21.00’de UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda Yunanistan ekibi PAOK ile karşılaşacak olan Beşiktaş’ın bu maçı, D-Smart platformu üzerinden Smart Spor kanalı üzerinden yayınlanacaktı. Ancak, taraftarların çağrısı üzerine yine Demirören Medya Grubu bünyesindeki şifresiz uydu kanalı Kanal D üzerinden yayınlanması kararlaştırıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Sevgili sporseverler, sesinizi duyduk, mesajlarınız yerine ulaştı. Temsilcimiz Beşiktaş’ın 25 Ağustos’ta PAOK ile oynayacağı karşılaşma Kanal D’de yayınlanacak. Temsilcimiz Besiktaş’a yürekten başarılar diliyorum.” dedi.

Ne Olmuştu?

Beşiktaş’ın 25 Ağustos’ta oynayacağı PAOK karşılaşması öncesinde açıklama yapan PAOK Başkanı Ivan Savvidis, Ülkemiz ile Yunanistan arasında yaşanan Ayasofya Camii ve Navtex ilan edilen Doğu Akdeniz’deki petrol çalışmaları krizi nedeniyle bu karşılaşmanın “milli mesele” haline geldiğini açıklamıştı.

PAOK, tüm Yunanistan’ı temsil ediyor

Savvidis, yaptığı yazılı açıklamada “Hepinizin hem sağlığınıza çok dikkat etmesini, hem de Beşiktaş maçına çok dikkat etmesini istiyorum. 2 pozitif vaka yaşandı, daha dikkatli olmalı ve gereksiz seyahatlerden kaçınmalıyız. Beşiktaş maçı, bu takımın hedefleri için çok büyük önemli olan bir maç ve günümüzde yaşananları göz önüne aldığımız da, önemi daha da büyüyor. Politika başka, futbol başka ancak o gün şunu hatırlamalısınız; PAOK, tüm Yunanistan’ı temsil ediyor” ifadelerini kullandı.

Tek maç eliminasyon sistemi

Beşiktaş, UEFA’nın koronavirüs nedeniyle aldığı kararlar neticesinde tek maç eliminasyon sistemiyle PAOK-Beşiktaş karşılaşmasına çıkacak. UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda PAOK ile karşılaşacak olan siyah beyazlı ekip, 25 Ağustos 2020 Salı günü saat 21.00’da canlı ve şifresiz olarak yayınlanacak.

Silahla sahaya girmişti

Daha öncede sorunlu bir karakteri olduğu bilinen Ivan Savvidis, 2018 yılında ülkesinin liginde PAOK-AEK maçında sahaya silahla girmişti. Bu tavrının nedeni ise PAOK’un golünün iptal edilmesi olmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu