Futbol

Bafetimbi Gomis, maç sırasında baygınlık geçirdi

Galatasaray'ın eski futbolcusu Bafetimbi Gomis, Al Hilal - Al Ahli karşılaşmasının 12. dakikasında baygınlık geçirdi.

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Galatasaray’ın eski golcüsü Bafetimbi Gomis, Suudi Arabistan 1. Futbol Ligi ekiplerinden Al Hilal ve Al Ahli’nin karşı karşıya geldiği maçın 12. dakikasında oyuncunun vazovagal senkop hastalığı nedeniyle baygınlık geçirdi. Kendini yere bırakan Fransız golcü, bir süre baygın bir halde kaldıktan sonra sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası kendine geldi ve oyuna devam etti.

Gomis, Galatasaray’da oynadığı dönemde de Kasımpaşa karşılaşmasında baygınlık geçirmişti. Fransız golcünün kronik rahatsızlığı haline gelen vazovagal senkop hastalığı nedeniyle kariyerinde bir çok maçta bu şekilde sorun yaşamıştı.  2009 yılında Fransa Milli Takımı’nın kampında da bu hastalığı nedeniyle baygınlık geçirdiği öğrenilen Gomis’e ilk kez vazovagal senkop teşhisi konulduğu öğrenilmişti.

Gomis’in bu rahatsızlığı aşırı sıcak ve nemli havalarda, stresli durumlarda nüksediyor. Bu da kısa süreliğine hafıza kaybı, kendini kontrol edememe gibi sorunlarla birlikte baygınlık geçirmesine neden oluyor.

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu