Futbol

Arsenal’in eski defas oyuncusu Oleg Luzhnyi Ukrayna için koçluk mesleğini askıya aldı!

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

Eski Ukrayna ve Arsenal defans oyuncusu Oleg Luzhnyi, Sky Sports’a WhatsApp bildirisi aracılığıyla Rus hükümeti tarafından atak altında olan ülkesi için savaşmak için koçluk mesleğini askıya aldığını söyledi.

Ne söyledi?

Luzhnyi, “Birleşik Krallık’ta koçluk yapmak istiyorum lakin her şeyden evvel dimdik durup halkım, ülkem ve demokrasi için savaşacağım” sözlerini kullandı.

Oleg Luzhnyi, Skysport’a attığı iletide “Durum vahim, Birleşik Krallık’ta koçluk yapmak istiyorum fakat her şeyden evvel dimdik durup halkım, ülkem ve demokrasi için savaşacağım. Hepimiz, temiz hayatlar kaybedilirken ve aileler parçalanırken bunun sona ermesini umuyoruz. Bir ülkenin işgal edilip yıkılması ne için? Birlik olarak durmalı ve bu canice savaşa bir son vermeliyiz” Tabirlerini iletti.

Luzhnyi, 8 yıllık koçluk mesleğine devam etmek için İngiltere’ye dönmeyi planlıyordu. Futbolculuk mesleğinde Luzhnyi, Ukrayna’nın 1991’deki bağımsızlık ilanından evvel Sovyetler Birliği’nde Dinamo Kiev ile 8 lig şampiyonluğu kazanmıştı.

Kaynak: A Spor

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu