THY Basketbol Euroleague’de Real Madrid’i eleyerek final-four’a kalan Anadolu Efes’te Başantrenör Ergin Ataman’ın sözleşmesinin uzatılması gündeme gelmişti. Kulüpten yapılan açıklamada, teknik adam ile 2023’e kadar sözleşme uzatıldığı duyuruldu.

Anadolu Efes’ten yapılan açıklamada, “Takımımızda üçüncü dönemini sürdüren teknik patron Ergin Ataman ile iki yıllık sözleşme tazeledik. Ataman, bilindiği gibi takımımızı 1999-2001 yılları arasında, 2008-09 ve 2009-10 sezonlarında çalıştırmış ve 2017-18 sezonu ortasında üçüncü kez takımımızın başına geçmişti.” denildi.

Ergin Ataman Anadolu Efes’te neler yaptı?

Açıklamanın devamında Ataman’ın Anadolu Efes’teki başarıları da hatırlatıldı. Ergin Ataman Anadolu Efes’te bir Euroleague ikinciliği, bir Euroleague üçüncülüğü, 2 Türkiye Ligi şampiyonluğu, 3 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 2 Türkiye Kupası, altyapılarda ise 1 Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonluğu, 3 Genç Erkekler Türkiye Şampiyonluğu ve 2 Ümit Erkekler Türkiye Şampiyonluğu bulunduğu ifade edildi.

Anadolu Efes son olarak THY Euroleague’de Real Madrid’i play-off serisinde 88-83 mağlup ederek adını Final Four’a yazdırmıştı.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments