Adnan Bali kimdir? Bugün en çok merak edilen kişilerden biri olan Adnan Bali kimdir? Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Adnan Bali mi olacak? Yeni kabine değişikliği iddiaları arasında yer alan ve Maliye Bakanı olacağı iddia edilen Yeni kabine revizyonu olacak mı? Adnan Bali nerelidir, kaç yaşında ve şu an ki mesleği hakkında merak edilenler haberimizde!

365 AKTÜEL – Adnan Bali, yeni kabine revizyonu olacağı iddia edilen kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak yazılan bir isim olarak görüldü. “Adnan Bali yeni Hazine ve Maliye Bakanı mı oluyor” iddiası merak uyandırdı. İşte Adnan Bali‘nin hakkında kısaca bilgi.

Adnan Bali Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında? Şu Anki Görevi Nedir?

1962’de Gaziantep ilinin Islahiye ilçesinde dünyaya gelen Bali, Orta Doğu Teknik Üniversitesi – ODTÜ Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. 1986’da İş Bankası’nın Teftiş Kurulu’nda göreve başlayan Bali, 1994 yılında Fon Yönetimi Müdürlüğünde Müdür Yardımcısı, 1997 yılında Fon Yönetimi Müdürlüğü Grup Müdürü, 1998 yılında ise Fon Yönetimi Müdürü olmuş ve 2002 yılında Şişli, 2004 yılında İş Bankası Galata Şube Müdürü olarak atanmıştır. Yeni ekonomi bakanı olması beklenen Adnan Bali, 30 Mayıs 2006 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığına yükseltilmiştir.

İş hayatında başarılı olduğu görülen Bali’nin evli olduğu ve üç çocuk babası olduğu bilinmektedir. 1 Nisan 2011’de İş Bankası’nın 16. Genel Müdürü olarak atanmıştır. Adnan Bali’nin kariyerinin hemen hemen yüzde 90’ı İş Bankası’nda geçmiştir. Aynı tarihte Kredi Komitesi Başkanlığı görevine seçilen Adnan Bali, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Bir Cevap Yazın